Foto: Ardo Kaljuvee

GALERII: Viru Keskus avas ainulaadse Ilusfääri

Viru Keskuse enam kui aasta kestnud sisuline ja väline uuenemine on jõudnud edukalt uue vaheetapini. Käesoleval nädalal avati pidulikult ja meeleoluka peoga keskuse neljandal korrusel laiuv Ilusfäär – mugavuste, hoolitsuste ja emotsioonide oaas urbanistlikus kiirustamises. Ilusfääri kuuluvad Confido kiir- ja esteetikakliinik, Niine Nahakliinik, NailSpa, Make Your ID, MyFitness ja Padel Company.

Peale Ilusfääri loomise on keskuses toimunud suured muutused ja sinna on jõudnud mitmed uued rahvusvahelised moe- ja elustiilibrändid, nagu Under Armour, Timberland, Pinko, Karl Lagerfeld,  Ballzy, Watch Wear, adidas Originals, ja Nike. Kõikide nende brändide kauplused on kas Eesti või Baltikumi ainukesed esinduspoed, mis vastab Viru Keskuse eesmärgile olla oma kliendi jaoks eristuv. Lähiajal on oodata veel häid uudiseid, kui keskuses avatakse Eesti ainus Jo Malone’i esindusbutiik.

Järk-järgult uuenevas Viru Keskuses on läbinud uuenduskuuri Sportland, BonBon Lingerie, Marc & Andre, Pro Optika, Instrumentarium, Kuldan ning seal asuvad Kaubamaja kolm maailma – Ilumaailm, Naistemaailm ja Toidumaailm. Täieliku uuenduse läbisid juba eelmisel aastal ka Apotheka ja maailma parimaks raamatupoeks valitud Rahva Raamat. Veel avati juunis keskuse Tammsaare pargi poolses tiivas koostöös Eesti tuntuimate toidukangelastega loodud Viru Toidutänav, mille on üles leidnud juba tuhanded gurmaanid. Viru Keskuse uuenemise viimases etapis, mis valmib 2023. aasta kevadel, saavad täiesti uue näo koos ägedate poekontseptsioonidega keskuse Hobujaama koridori esimene ja teine korrus.

Kes aga täpsemalt moodustavad Viru Keskuse Ilusfääri? Ilusfääris on ankurrentnik Eesti meditsiinikontsern Confido Healthcare Group, kes lõi 400 m²-le kaks kliinikut, kus on enam kui kümne vastuvõtu kabinetiga terviklik terviseteenuste ala. Peale õdede ja arstide vastuvõtu Confido kiirkliinikus pakutakse Viru Keskuse Confido Esteetikakliinikus Eesti turul uudseid ilu- ja esteetilise meditsiini teenuseid, nagu infusioonravi, plasmalifting, täitesüstid, happekoorimine ja lipolüüs. Esteetilise meditsiini teenuste kliendi teekond algab alati terviklikust keha- ja nahadiagnostikast, mille alusel pannakse koos spetsialistidega paika edasine hoolitsuste skeem.

Kui mitu kliinikut ja ilusalongi on töötanud juba terve suve, siis kõige värskema tulijana avab 17. oktoobril uksed Niine Nahakliinik, kes toob nahaprobleemide ennetamise ja ravi 12-aastase kogemuse nüüd ka Viru Keskusesse. Teame kõik, et nahaarstide järjekorrad on pikad ning arsti juurde pääseda on keeruline – uude Niine Nahakliinikusse on loodud sellised teenused, et kõik abivajajad saavad nahamurele võimalikult kiire ja mugava lahenduse. Niine Nahakliiniku töötajaskond koosneb meditsiinilise haridusega ekspertidest, kes on Eestis ja Euroopas tunnustatud nahaarstid ning onkoloogid. Ka esteetika valdkonnas saab kõige kvaliteetsemat ja turvalisemat teenust pakkuda meditsiinilise hariduse ning kogemusega personal. Niine kliiniku Viru Keskuse esinduses kontrollitakse sünnimärke, ravitakse lihtsamaid nahahaiguseid, nagu papilloomid ja soolatüükad, ning tehakse esteetilisi iluprotseduure.

Viru Keskuse Ilusfäärist leiab ka kvaliteetset terviklikku küünehooldust pakkuva NailSpa, meisterjuuksureid koondava juuksesalongi Make Your ID ja kaks spordiklubi. Viru Keskuses asub kesklinlaste armastatud spordiklubi MyFitness, kus on nüüdsest peale personaal- ja rühmatreeningute ka välitreeningute saal. Suvisel perioodil tegutseb Viru Keskuse katusel Padel Company.

Vaata fotosid meeleolukast avapeost galeriist!

Veel sarnaseid artikleid


Amanjeda by Katrin Kuldma
Foto: Amanjeda by Katrin Kuldma

Amanjeda by Katrin Kuldma esitles Nigulistes hingestatud põhjamaist luksust

Katrin Kuldma korraldas oma esimese suurejoonelise moeshow 1998. aastal Niguliste kirikus, mis oli esimene omataoline Eestis. Kakskümmend aastat hiljem, 2018. aasta sügisel, kohtusid Niguliste, mood ja muusika taas. 24. aprillil 2026 tõi Eesti luksusbränd kolmandat korda oma kollektsioonid Niguliste kiriku iidsete võlvide alla. Seekord kohtus Katrin Kuldma moelooming Tõnis Mägi muusikaga. Kõrgmood ja muusika sulandusid ühtseks kunstiliseks tervikuks ja publik aplodeeris taas püsti seistes.

Mood ja muusika viisid privaatse kontsertetenduse külalised rännakule läbi erinevate aastaaegade ja paikade. Inspiratsiooni pakkusid elegantsed ülikonnad ja pulmakleidid, safari-komplektid ning ooperiõhtute kostüümid. “Kondor”, “Jäljed” ja teised Mägi kuulsad laulud kõlasid Estonia kontsertklaveril koos Ain Agani kitarrihelidega, Niguliste võlvide all leidis aset unikaalne ja lummav kontsert. “Tõnise tänane pisut mõtlik muusikastiil sobib minu Amanjeda filosoofia ja hingelaadiga, kus oluline on pühendumine ja armastus, iga päev, hommikust õhtuni. Meie mõlema looming on inspireeritud elust, armastusest, loodusest ja erilistest paikadest maailmas,” filosofeerib disainer koostööst Tõnis Mägiga.

Katrin Kuldma sõnul läks etenduse eesmärk anda edasi oma nägemus hingestatud põhjamaisest luksusest korda. „See oli eriline õhtu, mis kandis endas rahu, ilu ja tasakaalu, pakkudes publikule hetke astuda argipäevast eemale ja siseneda ruumi, kus aeg justkui peatub. See polnud pelgalt moeetendus või kontsert, vaid teekond läbi emotsioonide, väärtuste ja inspiratsiooni,“ kirjeldab disainer, kes esitles oma viimaste aastate moeloome paremikku kui ka päris uusi kollektsioone. Muide, uuele kollektsioonile on oma loomingulised killud jaganud ka noored disainerid Eva Arvisto, Lisanna Jüriso ja Carmen Triini Tälli.

Vaata moeetendus oma silmaga järele:

Veel sarnaseid artikleid


Tanel Veenre
Foto: Maria Mäeots

FOTOD: Tanel Veenre tõi Kumu aatriumisse lendavad modellid

Möödunud pühapäeval esitles kunstnik Tanel Veenre Kumu aatriumis uut seeriat „Tæwas“, mille keskmes on pilved, siid ja vaade Eesti taevale. Tavapärase moeetenduse asemel vormus õhtu kihiliseks lavastuseks, kus ehte- ja moekollektsioonid liikusid läbi valguse, heli ja gravitatsiooniga mängiva koreograafia.

Veenrele omaselt ei piirdunud esitlus klassikalise catwalk’iga. Estonia Rahvusballeti tantsijad liikusid batuudi abil kõrgele õhku, kandes pilvepeakatteid ja siidist rõivaid, mille mustrid olid sündinud kunstniku enda pildistatud taevavaadetest. Kollektsioon kulges justkui ühe ööpäeva rütmis: varahommiku heledatest pilvedest selge sinitaeva, loojangu ja tumedate ööpilvedeni. Helilise ruumi lõi saksofonil Karl Tipp.

Õhtu teiseks oluliseks teljeks oli Aili Vint. Eesti kunstiklassik, kes tähistas 25. aprillil oma 85. sünnipäeva, oli inspiratsiooniks Kumu aatriumis rippunud 18 päikeseplisseeritud rüüst koosnevale moeinstallatsioonile. Viide Vindi vihikule „Kollane sinises nagu päikene taevas“ sidus esitlusel värvi, valguse ja liikumise üheks tervikuks.

Vaata fotosid Kumu aatriumis toimunud esitluselt galeriist!

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid