GALERII: H&Mi jätkusuutlikke kollektsioonide esitlus Kunstiakadeemias

GALERII: H&Mi jätkusuutlikke kollektsioonide esitlus Kunstiakadeemias

Foto: Meisi Volt

Homme, 11. aprillil saabuvad Postimaja H&Mi kauplusesse ja e-poodi müügile iga-aastaselt oodatud kestliku kollektsiooni “Conscious Exclusive” esemed. Tuntud Eesti moenautlejad käisid looduse ilust ja ravivõimest innustatud kollektsiooni uurimas aga juba eile. Eesti Kunstiakadeemia inspireerivas hoones aset leidnud esitlusel sai tutvuda ka kollektsiooniga “Conscious Collection”, mis on H&Mi seni mahukaim kestlik kollektsioon ja saabub erinevalt eksklusiivsest “Conscious Collection” kollektsioonist müügile kõigisse naisterõivaid müüvatesse H&Mi kauplustesse üle maailma ja ka e-poodi.

Igal aastal tutvustab H&M “Conscious Exclusive“ kollektsiooni abil uusi kestlikke materjale. Selle hooaja uudisteks on Piñatex®, mille näol on tegemist ananassilehtedest toodetud alternatiiviga naturaalsele nahale. Lisaks toob kollektsiooni põnevust vetikate biomassist loodud elastne vaht BLOOM™ Foam ja siidilaadne tsitrusmahla tootmise kõrvalsaadustest valmistatud Orange Fiber®. Kollektsioonis väljendub tasakaal glamuuri ja innovatsiooni vahel. Rõivaid sobib kanda erilistel sündmustel, aga ka argisemas õhkkonnas. Inspiratsiooniks on looduse ilu, aga ka loodus kui meie heaolu allikas.

Ka “H&M Conscious Collection” kollektsiooni valmistamisel on kasutatud jätkusuutlikumaid materjale. H&M grupp on üks maailma suurimaid orgaanilise puuvilla, Tenceli ja taaskasutuspolüestri kasutajaid. 2018. aastal moodustasid kestlikud materjalid 57% kogu materjalikasutusest ja 95% tootmiseks kasutatud puuvillast pärines vastutustundlikest allikatest. See annab tunnistust ettevõtte jätkuvatest püüdlustest, pühendumisest ja edusammudest kestlikuma moetuleviku suunas.

Eile toimunud esitluse külaliste seas olid veebiajakirja Portail.ee asutaja Aljona Eesmaa, ajakirja Säde peatoimetaja Kristi Pärn-Valdoja, moetoimetajad Karolin Kuusik ja Svetlana Agureeva, moe multiinstrumentalistid Jevgeni Fokin, Marion Laev, Merit Boeijkens ja Ilomai Küttim, Instagramist tuttavad moemõjutajad ning loomulikult ka Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonna juhataja Piret Puppart, kes viis üritusele saabunute rõõmuks läbi ka inspireeriva ekskursiooni moeosakonnas.

Vaata toimunud ürituse fotosid allolevast galeriist!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid