Fotografiska teeb live-tuuri ka Bryan Adamsi näituselt

Foto: Tiina-Liina Uudam

Pühapäeval, 3. mail kell 19.00 leiab aset Fotografiska teine live-tuur, kus sel korral viiakse publik virtuaalsel kujul Bryan Adamsi näitusele „Päevavalgel”. Näituse kuraator Anke Degenhard ja giid Elo Aun koos mitmete külalistega annavad sissevaate Bryan Adamsi fotokunsti maailma. 

Paljudele võib see tulla üllatusena, aga peamiselt lauljana tuntud Bryan Adams on tegelenud nüüdseks 20 aastat fotograafiaga, mis on toonud talle nii hulganist rahvusvahelisi tunnustusi kui ka olnud tänuväärseks väljundiks heategevuslikus töös.

“Päevavalgel” näituse näol on tegemist esimese Bryan Adamsi loomingust kõneleva väljapanekuga, mida Eestis on kunagi näidatud. See koosneb kolmest fotoseeriast, mis peegeldavad erinevaid tahke tema tööst portreefotograafina: kuulsusest ja glamuurist trauma ning eluraskusteni välja.

Fotografiska Tallinna kaasasutaja ja näituste juhi Maarja Loorentsi sõnul võeti nende esimene live-tuur Tom of Finlandi näituselt väga soojalt vastu. Eelnev julgustav kogemus andiski tõuke uue tuuri tegemiseks. „Kuna Bryan Adamsi näitus sai enne eriolukorra välja kuulutamist olla lahti kõigest napi nädala ja teades, kui palju sõpru ja austajaid tal Eestis on, otsustasime vaatajateni tuua just tema väljapaneku.”

Tehniliselt on tuur ehitatud üles nii, et pakkuda publikule võimalikult autentset elamust, tekitades tunde, et ollakse osa näituse n-ö füüsilisest keskkonnast. Näha saab piltide lähikaadreid ning kuulda juurde põnevaid fakte ja taustalugusid, mis puudutavad Bryan Adamsi loomingut ja tema portreteeritavaid.

  • Live-tuuri saab vaadata Fotografiska Tallinna YouTube-kanali vahendusel.
  • Vaatajad saavad küsimusi küsida Slido rakenduse kaudu.
  • Tuur kestab maksimaalselt 1,5 tundi ja on inglise keeles.

Näitusetuuri saab vaadata tasuta, kuid soovi korral on võimalik soetada e-pilet Fotografiska veebist.

Sarnased artiklid

Kommentaarid