FOTOD MOEETENDUSELT: Liisa Soolepp Helsingi moenädalal

FOTOD MOEETENDUSELT: Liisa Soolepp Helsingi moenädalal

Foto: Helsinki Fashion Week

Nagu oleme juba mõned korrad maininud, siis kodumaine disainer Liisa Soolepp oli tänavu see, kellel oli au avada Helsingi seekordne moenädal, mis leidis aset 20.- 25. juulil. Nüüd on meieni jõudnud ka kogu moeetenduse kaadrid, mida loomulikult jagame teiegagi.

Seekordne Helsinki Fashion Week oli esimene maailmas, mis sai pühendatud sajaprotsendiliselt jätkusuutlikule moele, ning Liisa Soolepp astus sellel üles oma kudumikollektsiooniga “SYZYGY”. Disainer uuris Helsingi moenädalal esitlusele tulnud kollektsiooni luues kaose ja korra vahelisi suhteid isiklikust vaatepunktist. “Kumb oli enne, kas kord või kaos? Kui suureks või väikseks saab kaost taandada, et see oleks endiselt kaos? Kuidas vastandid koos toimivad? Peale vaadates tähistab “SYZYGY” seosetut rida tähti, ent ometigi tähistab see korda kosmilises kaoses,” selgitab ta.

Liisa lisas, et tema jaoks tähendab seekordse moenädala temaatika, jätkusuutlik ja eetiline mood, seda, et küsimusi on rohkem kui vastuseid: “See suunab mind lahendusi otsima ja mõtlema, kuidas saaks asju veel paremini teha. Minu loomingus väljendub jätkusuutlikkus eelkõige oma loomeprotsesside lahtiühendamises moemaailma pealesurutud kiirelt vahelduvate hooaegade süsteemist. Soovin luua ajatuid ja kestvaid kudumeid.” Enim väljendub see selles, et disainer ei loo hooajapõhiseid kollektsioone, vaid täiustab olemasolevaid mudeleid ja värvivalikut vastavalt tunnetusele, ajast sõltumatult. Kõik brändi kudumid on valmistatud GOTS-sertifikaadiga mahepuuvillast ja villast. “SYZYGY” kollektsioonis on ka paar kudumit, mis on valminud jääkmaterjalidest.

Vaata aga allolevas galeriis oma silmaga kollektsioon “SYZYGY” üle!

Liisa Sooleppa kudumeid saab soetada samanimelisest veebipoest, Les Petites, Tallinn Design House, Eesti Disaini Maja ja Tali poest. Augustikuust on Liisa Soolepa kudumid müügil ka Kaubamajas.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid