Fahle galeriis on avatud näitus “See ei tähenda midagi”

Foto: Claudia Lepik

Esmaspäeval avasid Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonna lõpetajad Fahle galeriis näituse „See ei tähenda midagi“. Aga see ei tähenda, et nüüd oleks kõigel lõpp. See ei tähenda tegelikult midagi.

“Peatselt on kool läbi ning lõputöödelt oodatakse kokkuvõtvat punkti, mis näitaks meie kui kunstnike kolme aasta jooksul tekkinud mõtteid ja stiili,” räägivad näituse kohta tudengid ise, “Lõpunäituses nähakse justkui ust, mille saab pidulikult kinni tõmmata, et kuulutada „Need inimesed on nüüd valmis kunstnikud!“ Meie nii ei arva. Kooli lõpp ei tähenda midagi – palju õppimist on veel ees. Kooli julgustav ja juhendav kese asendub nüüd iseseisvate valikute ja vastutusega.”

Keeruliste tähenduste otsimine ja pookimine kunsti külge on muutunud tavaliseks vaatepildiks, kuid Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonna lõpetajad usuvad, et iga teos ei vaja enda kõrvale sügavat filosoofilist mõttetera. Mõnikord on oluline loomise protsess ise ja see, mida kunstnik oma teekonnal avastab. Kõigil kunstiteostel on oma lugu ja põhjendus, millele vaatajad omistavad omakorda tähenduse. Igaüks leiab kunstiteosest osa, mis mõtteid ja tundeid tekitab ning see ongi kunsti väärtus või väärtusetus.  

Näitusel osalevad Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonna lõpetajad Kaia Ansip, Laura Barreda, Pascal von Keitel, Liisbeth Kirss, Sigrid Kuusk, Claudia Lepik, Liisbet Linntamm, Veronika Ovsyannikova, Ulrika Paemurru, Constansa Salinas ja Anni Voll.

Näitus jääb Fahle galeriis (Tartu mnt 84a) avatuks 3. juunini.

Sarnased artiklid

Kommentaarid