EV100 raames toimub Pariisis Eesti disaini suurnäitus

Foto: Tanel Veenre

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul leiab käesoleva aasta lõpus ja uue algul Pariisis aset Eesti disaini ja kultuuri tutvustav suurnäitus, mis loob sobiva konteksti, et tähistada üheskoos meie tähtsat sündmust ning ühtlasi tutvustada meie väikeriigi disaini ja kultuuri otse Euroopa südames.

7. detsembrist 2017 kuni 22. jaanuarini 2018 Pariisi Cité de la Mode et du Design disainikeskuses toimuva suurnäituse eesmärk on Eesti ja eesti kultuuri eri tahkude tutvustamine, tehes seda eelkõige disainiga seotud temaatika kaudu. Suurnäituse osana avatakse Eesti Disainerite Liidu välja töötatud Eesti disaini ülevaatenäitus „Size Doesn’t Matter”, mida täiendab hüpikpood ning mis on seadnud eesmärgiks vastandada Eestimaa väiksust disainerite hulga ja saavutuste rohkusega. Lisaks on suurnäituse osadeks arhitektuuribüroo Salto installatsioon, Prantsuse fotograaf Raphael Gianelli-Meriano Eesti-teemaline fotonäitus koos Jaan Kaplinski luuleõhtuga, Reet Ausi vestlusõhtu, mitmed muusikaüritused jpm.

Näitust aitab korraldada NID, mis on 2015. aastal loodud platvorm Eesti disaini jaoks ning mille eesmärk on tutvustada Eesti disaini rahvusvaheliselt. Lisaks näitusetegevusele on NID loomas Eesti ja Soome disainereid koondavat veebipoodi. Lisainfo nid.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid