ETDM jätkab põnevate töötubadega

Foto: Anu Samarüütel

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum jätkab täiskasvanutele mõeldud töötubadega nii novembris kui detsembris. Toimuvates töötubades saab disainida ehteid leitud esemetest ja puidust, proovida trükkida tekstiilidele mustreid ning teha moeillustratsioone. Töötube viib läbi ETDMi haridusprogramme juhtiv Anu Samarüütel ning neid saab tellida oma sõpruskonnale või töökollektiivile sobival ajal, võimalik on ka liituda kalendris olevate töötubadega.

Nagu hooajale kohane on sügisel ja talvel töötubade fookuses ehted ning kaunistuste ja kinkeesemete disainimine. Kõigi töötubade puhul otsitakse inspiratsiooni ja eeskujusid ETDMi kogudest.

Tekstiilist kinkekottide trükkimise ja jõulukaardi töötuba (28.11 kell 13.00-15.00)

ETDMi kogus on hulk unikaalseid tekstiile, mis on valminud siiditrüki tehnikas. Siiditrüki värvidega saab trükkida ka raami kasutamata, kandes pildi tekstiilile muude käepäraste vahenditega. Töötoas osaleja saab teadmised, kuidas teha kangale trükivärviga kujundeid ja tekstuure; õpib erinevate tööriistade kasutamist ja graafiliste motiivide loomist.

Anu Samarüütel kasutab näiteks oma T-särke trükkides autoritehnikat spontaprint, mille tegemiseks on vaja tunda šabloonitehnikat ja erinevaid tööriistu. Selles tehnikas valmivad ka töötoas kinkekotid. Spontaprindi proovimise järel valmistavad töötoas osalejad ka oma illustratsioonidega pühadekaardid.

Puidust ehete ja kingituste disainimise töötuba (5.12. kell 13.00-15.00)

Disainerid ja kunstnikud on alati valmistanud puidust pisiobjekte või dekoratiivesemeid. Rahvusvaheliselt on tuntud Alexander Girardi nukud, Ettore Sottsassi puidust dekoratiivsed objektid. Samuti teatakse Salvo rahvariietes nukke, tänapäeval on levinud trendikad dekoratiivsed moenukud, treitud küünlajalad, sirmid või abstraktsed miniskulptuurid. Soome-ugri rahvastel on eri riitusteks samuti olnud kasutusel puidust nukud.

Moeillustratsiooni töötuba (toimumisaeg selgub)

Töötoas saab põgusa ülevaate moeillustratsiooni põhimõtetest ja inimfiguurist. Seejärel tehakse erinevaid loovust vabastavaid soojendusharjutusi ning asutakse tegema illustratsioone erinevate materjalide ja töövahenditega. Töötoa lõpuks on igaüks olema loonud kogumi illustratsioone talle omases stiilis ning saanud proovida erinevaid tehnikaid, mida kasutavad professionaalsed illustraatorid.

ETDMi töötubades  osalemine maksab 35 eurot inimese kohta ja hind grupile (10-12 inimest) on 350 eurot. Töötoad sobivad kõigile alates vanusest 14. Eelnev kogemus pole vajalik.

Kõik töötoad toimuvad Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis aadressil Lai 17, Tallinn. Lisainfo ja registreerimine: haridus@etdm.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid