ERKI Moeshow võitis Frida Jõe kollektsiooniga „Perpetuum Mobile”

Foto: Mark Slavin

Möödunud laupäeval toimus legendaarne ERKI Moeshow juba 30. korda. Kunagisel Eesti Kunstiakadeemia asukohal toimunud juubelietenduse võitis Frida Jõe kollektsiooniga „Perpetuum Mobile”.

ERKI Moeshow ei naasnud juubeliks pelgalt oma sünnipaika, vaid ka lumivalgetel lavalaudadel tutvustatud moelooming oli tänavu taas sama julge ja hullumeelne, nagu oli aastaid tagasi ERKI etendustele omane. Noored disainerid väljendasid piirideta oma isiklikke tundeid sotsiaalsetel ja ühiskondlikel teemadel ning taaskasutuski sai läbivalt märkimisväärse tähelepanu osaliseks.

Konkursi finaaletendusel jõudis lavale 20 omanäolist, enam kui 60 esitatud töö seast hoolikalt valitud kollektsiooni, mida hindas esimest korda rahvusvaheline žürii järgmises koosseisus: Roberta Einer, Tanel Veenre, Katrin Kuldma, Marit llison ja Aljona Eesmaa Eestist ning Basia Szkutnicka (Hong Kongi Tehnikaülikooli moemagistrantuuri professor ja raamatusarja „Technical Drawing for Fashion” autor), Giovanni Ottonello (Euroopa Disaini Instituudi kunstiline juht, arhitekt ja disainer) ja Adriana Rodriguez (jalatsibrändi Camper rahvusvahelise võrgustiku ja disaini juht) võõrsilt.

ERKI Moeshow toetajad jagasid välja mitu eripreemiat lemmikutele, kelleks olid Kirke Talu ja Anni Kivisto „Diver City”, Evgeniya Dolgopolovas „Identiteet”, Elisabetta Silvestri „Witness of Heritage”, Tauri Västrik „Tyhik”, Krista Tulp „Piece of Cake” ning Laima Jurča „Constructionism Background”.

ERKI Moeshow 2017 üldvõitja tiitli pälvis kollektsiooniga „Perpetuum Mobile” Frida Jõe, kellel on žürii sõnul kõik eeldused praeguse moemaastiku muutmiseks.

Sarnased artiklid

Kommentaarid