ERKI Moeshow avapaugu annab näitus sündmuse värvikast ajaloost

Foto: Eesti Kunstiakadeemia

Alates 5. maist on Tallinna Kaubamaja Estonia puiestee poolsetel vaateakendel avatud retrospektiivnäitus „ERKI Moeshow 1982‒2017”. Näitusele on kokku kogutud kõige põnevamad, üllatavamad ja eripärasemad esemed, mis on ERKI Moeshow lavadelt 30 aasta jooksul läbi käinud.

Näitusel eksponeeritud rariteetsematest paladest on väljas näiteks Jaanus Orgussaare, Anu Lensmendi, Vassilissa, Ruta Tepi ja HULA ammunägemata looming. Noorematest tegijatest tasub aga näitusel üle vaadata Hanna Haringu ja Kristel Kuslapuu kultustööd. Lisaks leiab näituselt kaadreid nii lavatagusest melust kui ka Ivo Nikkolo ja Anni Arro modellina ülesastumisest. Näituse juurde kuuluvas teleris kuvatakse 24 tunni jagu kordumatuid ülesvõtteid lavalaudadelt, etendustelt endilt, seega kohale võib tulla kas või südaööl.

„On hea meel, et Kaubamaja saab nii erilise näituse esitlemisel abiks olla ja tuntud disainerite aastatetagused tööd vaatajateni tuua,” rääkis Kaubamaja ASi turundusdirektor Britta Ratas. „Meie vaateaknad on aegade algusest olnud väga populaarsed ning meelitanud kohale palju huvilisi lähedalt ja kaugelt. Nii saab näitusest osa võimalikult palju inimesi, see teeb ka meile suurt rõõmu,” lisas Ratas.

1982. aastal alguse saanud moekunsti tudengite moeetendus ERKI Moeshow on aastakümnete jooksul hullutanud mitme põlvkonna moefänne. Kool, kust üritus alguse sai, praegune Eesti Kunstiakadeemia, on vahepeal mitu korda nime vahetanud, kuid esialgne ERKI – Eesti Riiklik Kunstiinstituut – elab edasi moe-show’na. Moed, mis aastate eest kunstiinstituudi amatöörlaval rokkisid, tunduvad täna taas cool’id, sest moespiraal väänlebki üha peadpööritavama kiirusega.

Retrospektiivnäitus „ERKI Moeshow 1982‒2017” on sissejuhatuseks 27. mail 30. juubelit tähistavale ERKI Moeshowle, millele järgneb 28. mail toimuv rahvusvaheliste esinejatega moetööstuse konverents ja antakse välja raamat „ERKI Moeshow 30”. Retrospektiiv täieneb veelgi 29. mail ERKI Moeshowl legendaarseks saanud disainerite spetsiaalselt juubeli-show”ks loodud erikomplektidega, mis pannakse välja Tallinna Kaubamaja Naistemaailma.

Retrospektiivnäitus „ERKI Moeshow 1982‒2017” jääb Tallinna Kaubamajas avatuks kuni 13. juunini.

Sarnased artiklid

Kommentaarid