EHEDAD KILLUD ehtekunstnik Darja Popolitovaga

Foto: Darja Popolitova Jewellery

Järgmisel laupäeval, 15. detsembril toimub Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis näitustest inspireeritud töötuba “Ehedad killud”. Ajavahemikus 12.00-14.00 saab muuseumis valmistada ehtekunstnik Darja Popolitova juhendamisel vanadest keraamilistest kildudest uued omanäolised jõuluehted.

Töötoa idee sündis sellest, et vahel on mõnest armsast ja olulisest asjast säilinud vaid kild, fragment, mis on erilise laengu ja suure emotsionaalse väärtusega. Vahel on fragment äärmiselt kõnekas ka ajaloolisest aspektist.

Kel aga vaja lisainspiratsiooni, siis seda saab koguda kahelt Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avatud näituselt, mis kildude teemaga tihedalt seotud. Trepigaleriis näeb 18. sajandil tegutsenud Põltsamaa portselanimanufaktuuri väärtuslikke fragmente ning esimesel korrusel saab süveneda keraamik Anu Rank-Soansi loomingusse, kes on savikillu temaatikaga põhjalikumalt tegelenud oma 1990. aastate töödes. Adamson-Ericu muuseumis 1995. aastal toimunud isikunäituse “Kild” jaoks valminud teostes “Valge linn” ja “Madalam kui muru” on Rank-Soans kasutanud Tallinna Ehituskeraamika Tehase tööstusjääke, mis enne prügimäele jõudmist oma vormi ja iluga kunstnikku kõnetasid.

Töötoas on olemas kõik vajalikud materjalid, kuid võite kaasa võtta ka oma erilised ja tähendusrikkad killud, mida eheteks vormistada.

Töötoas osalemine muuseumi täispiletiga. Uuri lisa etdm.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid