Eesti rõivabränd TORINA tõi turule uue neidude kleidikollektsiooni

Eesti rõivabränd TORINA tõi turule uue neidude kleidikollektsiooni

Foto: Iris Kivisalu

TORINA värskelt valminud 2018/19 sügistalvine neidude kollektsioon nimega “Elfriede Lenderi tüdrukud” on saanud inspiratsiooni 1907. aastal eesti neidudele vaid 25-aastaselt Tallinnas oma kooli loonud, väljapaistva naishariduse edendaja Elfriede Lenderi kooli õpilaste rõivastiili järgi.

Lenderi gümnaasium oli omal ajal Eesti haritud naiste kasvulava, millest sai omamoodi legend. TORINA esindaja Dajana Tiitsaare sõnul vihjavad kleidid vastvalminud neidude kollektsioonist 20. sajandi esimese poole Lenderi tüdrukute stiilile, pakkudes välja tänapäevase tõlgenduse samast ajastust inspireeritud koolitüdrukute kleitidest. Kollektsiooni kleidimudelid ise on valmistatud nahasõbralikust viskoosist ja puuvillast ning trikotaažist, saadaval on need suurusevahemikus 128-152.

Kes ei ole TORINA moemärgiga tuttav, siis tegemist on ühe pere nelja generatsiooni naiste poolt loodud Eesti rõivabrändiga, mille ajalugu ulatub 1935.aastasse, kui suguvõsa naised esmakordselt rõivaste loomisega algust tegid. Täna, ühendades mitme põlvkonna käsitööoskused ning armastuse kaunite naisterõivaste vastu, valmistatakse ainulaadseid kleidikollektsioone nii neidudele kui naistele.

Tutvu TORINA neidude kollektsiooniga “Elfriede Lenderi tüdrukud” allolevas galeriis!

Kollektsiooni “Elfriede Lenderi tüdrukud” saab soetada e-poest aadressil torina.ee ning lähemalt saab kollektsiooniga tutvuda juba täna, 18. septembril ajavahemikus 17.30-19.00 Tallinn Design House kaupluses, kus viis erinevat Eesti lastebrändi esitlevad oma sügist eriväljapanekut “Nutikas sügis”. Väljapanek jääb avatuks 14. oktoobrini.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid