Eesti moe- ja ehtedisain vallutab kuuks ajaks Helsingi

Foto: Pohjanheimo

Tallinna Loomeinkubaatori loodud, pea kaks aastat tegutsenud Tallinn Design House on 28. märtsist kuni 28. aprillini esindatud hüpikpoena Helsingis Kämp Galleria moe- ja disainialal Garden.

“Meie disainerite loodut hinnatakse väga kõrgelt, siin on juured meie rikkalikus kultuuripärandis loomingu allikana ja suurepärane käsitööoskus ning kohaliku tootmise vaieldamatu kvaliteet“, ütles Tallinna Loomeinkubaatori ja Tallinn Design House’i juhataja Anu Lõhmus. „Märtsi keskpaigas Soome ajakirjanikele korraldatud pressireisil Tallinn Design House’i esindusruumi ning Amanjeda by Katrin Kuldma ja Pohjanheimo moemajadesse kinnitasid Soome ajakirjanikud, et nad näevad mitmes Eesti brändis suurt potentsiaali ka Soome ja teiste põhjamaade turgudele sisenemiseks,“ kinnitas Lõhmus. Nii on ka Helsingi hüpikpoe eesmärgiks tutvustada nii Soome edasimüüjatele kui kohalikele disainihuvilistele Eesti disainerbände, luua ärikontakte Soome ja koguda vahetut tagasisidet kohalikelt lõpptarbijatelt.

„On tõeliselt hea meel, et peale pikka teekonda ja Tallinna Loomeinkubaatori ning moe- ja disainiettevõtjate ühiseid pingutusi saame sedavõrd esinduslikult tutvustada oma põhjanaabritele valikut meie disainerbrändidest ja nende loomingust. See on esimene ja eeldatavasti mitte viimane sellelaadne ettevõtmine ning kõik meie põhjanaabrite moe- ja disainihuvilised, olgu nad loojad, vahendajad või tarbijad, on alati Eestisse oodatud, et veelgi rohkem näha ja avastada,“ rõhutas Kultuuriministeeriumi loomemajandusnõunik Anu-Maaja Pallok.

Helsingis Kämp Galleria Garden alal on esindatud 13 kodumaist rõiva-, ehte- ja aksessuaaribrändi: Amanjeda Sport Couture, Alpaka, Bold Tuesday, Castlebird & Rose, DeMoog Design House, Ellen Richard, Eve Hanson, Lummus, MyaMoon, Piret Loog, Pohjanheimo, Seasoned Traveler Parka ja Soma.

Tallinn Design House hüpikpood on avatud 28. märtsist kuni 28. aprillini Kämp Galleria 2. korrusel Garden alal. Kämp Galleria asub Helsingis aadressil Pohjoisesplanadi 33.

Sarnased artiklid

Kommentaarid