Foto: Marleen Muhuste

Eesti Laulu finalist Meelik annab oma esimese avaliku kontserdi

Laupäeval, 1. aprillil astub kontsertklubis D3 lavale Meelik. Tegemist on ansambli esimese avaliku etteastega pärast konkursi Eesti Laul 2023 finaali. Kontserdi erikülaliseks on Ouu.

Endine Gustav Adolfi Gümnaasiumi kooliansambel Meelik loodi, kui kitarrist Rain Parve värbas bändi solistiks lisaks varasemalt tuttavatele bändipoistele Martin Petermannile ja Meelik Samelile ka kooli lauluvõistluse võitja Andres Kõpperi. Bänd sai oma nime bändiproovist, kui poistel oli raskusi piisavalt tabava nime väljamõtlemisega. Kuna ansambli bassist Meelik tookord proovi ei jõudnud, leppisid poisid kokku, et karistuseks kannab ansambel edaspidi tema järgi nime Meelik. 

Meeliku liikmed on koos üles astunud erinevates koosseisudes, nagu näiteks 2012. aasta Eesti Laulult tuule tiibadesse saanud ansamblis Tenfold Rabbit. Aastatel 2011-2022 tehti küll “väike” paus, ent mullu suvel tuldi taas kokku, et astuda üles Gustav Adolfi Gümnaasiumi vilistlaste peol. Lisaks osaleti tänavusel Eesti Laulul, kus jäädi oma looga “Tuju” napilt esikolmikust välja ja maanduti publiku sooja toetusega neljandal kohal.

“Käed enam ei värise ja kuulmine on ka peaaegu tagasi. Muidu on tuju hea ja millegi üle kurta ei saa,” lausub Eesti Laulul uue hoo saanud nelik. Oma hea tuju võtab Meelik kaasa ka 1. aprillil toimuvale kontserdile ning plaanid on neil suured. “Kindlasti võib kontserdilt oodata muusikat, kuid tõenäoliselt ka pisut muud melu. Ja pigem vana muusikat, mida peaaegu keegi pole kuulnud. Kui hoolega kuulata, siis need lood sahisevad nagu vanad kassetid ja kurgus on tolmu maitse. Kõik su sõbrad on seal, nii et pole mingit vabandust mitte tulla,” lubab Meelik.

Kontserdi erikülaliseks on Ouu ehk neljaliikmeline indiebänd, kes Eesti muusikamaastikku rikastanud erinevate värvidega juba viimased 10 aastat.

Esimene piiratud kogus early bird pileteid on juba saadaval Ticketeris.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Pressifoto

Minimal Windist tuntud Paula Pajusaar avaldas lühialbumi

Bändi Minimal Wind kaasasutaja, laulukirjutaja ja kitarrist Paula Pajusaar avaldas oma sooloprojekti Poolring alt esimese lühialbumi “dragons”.

“See kogumik on lugu unistusest, mis on mul olnud juba väikesest saati,” tutvustab Paula. “Veetsin lapsena palju aega fantaasiamaailmades, raamatuid lugedes ja unistades. Mõnikord suvel ronisime õega mahajäetud hoonete katustel ja kujutlesime, et lendame draakoniga üle kodutänavate. Mäletan seda tugevat igatsust ja uudishimu — kui kaugele sealt näeks ja mis tunne oleks läbi õhu liuelda.”

Žanriliselt on EP kuus lugu segu lo-fi stiilist ja filmimuusikast, kohati on tunda isegi klassikahõngu. “Kui peaksin kuulamissoovituseks valima ainult ühe loo, siis oleks see kindlasti EP viimane lugu “valkyrie”, mis on on väljamõeldud keeles ja kahe noodi vahepealses helistikus,” ütleb Paula.

Kahes loos teevad kaasa Johan-Eerik Kõlar klaveril, Katrina Merily Reimand viiulil, Simone Minn vioolal ja Martin Mänd tšellol. Albumi miksis ja masterdas Siim Ülavere.

Kevadel Viljandi Kultuuriakadeemias produtsendi kõrghariduse omandavale muusikule kohaselt produtseeris Paula oma EP lood ise. “Üldiselt on see väga DIY-kogumik. Kaanefotod, visuaalid, produtseerimine, suur osa salvestamisest — kõik on oma kätega meisterdatud, ja see annab terviklikkust ning intiimsust juurde. Hea meel on tõdeda, et see teos sündis ausast kohast, kus tähtis on vaid kunst. Et ma ei ole proovinud albumit kuhugi kasti sobitada, vaid olen lasknud tal oma elu elada,” sõnab Paula lõpetuseks.

Kuula Poolringi ühialbumit “dragons” Spotifyst!

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Tartu Kunstimuuseum

Esimest korda toimub Open House Tartu 2024

Tänavu jõuab satelliidina Tartusse Tallinnas juba aastaid kanda kinnitanud sündmusformaat Open House. Ühel kevadisel nädalavahetusel, 20. ja 21. aprillil avavad huvilistele tasuta enda uksed ligi 30 erinevat Tartu asukohta. Open House Tartu on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmist.

Valitud kohad, olles kas arhitektuurselt, kultuuriliselt või ajalooliselt olulised, moodustavad programmi, mis hõlmab endas üle 300 tuuri ja enam kui 100 vabatahtliku panust. Huvilisi juhatavad vabatahtlikest giidid, tuurid on koostanud aga oma ala asjatundjad: arhitektid, ajaloolased, objektide haldajad, kuid ka elanikud. Eraldi alaprogramm on suunatud noortele.

Ülikoolilinn Tartule kohaselt viivad ekskursioonid Tartu Ülikooli peahoonesse ja raamatukokku, Eesti Üliõpilaste Seltsi majja, Rahvusarhiivi ning Uude ja Vanasse Anatoomikumi. Külastajad võivad avastada end erinevatest kõrgustest, kuna tuurid toimuvad ka A. Le Coq’i õlletehases, Lennuakadeemias ning Tartu Tähetornis. Erilisust lisavad külastused Tiigi seltsimajja, Alvar Aalto Villa Tammekannu ja Riigikohtusse.

“Arhitektuur on meie kultuuri vankumatu osa ning mis oleks parem võimalus Eesti arhitektuuri tutvustamiseks kui tänavune Euroopa kultuuripealinn Tartu,” sõnab Open House Tartu ja Tallinna produtsent Aleksander Tali. “Me tahame, et inimesed oleksid teadlikumad, millised arhitektuuriväärtused nende linnaruumi rikastavad – meie soov on inimeste tähelepanu juhtida nendele lugudele, mida eri paigad nii üldises linnapildis kui ka konkreetsemas arhitektuuris räägivad.”

Vaata kogu Open House Tartu programmi openhousetartu.ee.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid