Eesti kudumikunst jõuab pühapäeval Londoni moenädala lavale

Foto: Maiken Staak

Eesti moekunstnik Kristel Kuslapuu esitleb pühapäeval, 18. veebruaril Londoni moenädalal oma uut kudumite kollektsiooni „Hero“. Värske loomingu esmaesitluse võimaluse Londonis tagas talle hiljuti võidetud kõrge tunnustus – maineka rahvusvahelise moevõistluse “Ones To Watch” võit.

„Uus kollektsioon peegeldab meie ühiskonna loodud normide mõju ning küsib, miks on teatud käitumismaneerid normiks saanud ja heaks kiidetud samal ajal, kui teised maha laidetud,“ selgitab Kristel Kuslapuu. „Miks me tunneme hirmu ja ohtu kõige teistsuguse suhtes, märkamata, et tegelikult erinevus rikastab,“ avab Kuslapuu loomingulist sõnumit. Samuti uurib uus kollektsioon, miks on meie ühiskonnas nii kinnistunud kindlad meeste- ja naisterõivad.

Kuslapuu loomingus põimuvad massiivsed vormid, julged mustrid ja provokatiivsed sõnumid. „Olen kampsunitel kasutanud fraase nagu “mental breakdance“, “unsocial butterfly” ja “attention horse“, sõnamängud, mis võivad väljendada inimese enese perspektiivist erinevaid tähendusi,“ selgitab disainer. „Pean oma kampsuneid kantavaks kunstiks, seega on eelduseks, et kandjal oleks aimu ka kunsti olemusest ja vajadusest,“ ütleb Kuslapuu ning on tänulik toetajatele, kes võimaldavad tal oma kunsti sõnumit ja loomingulisi töid laiemalt maailmas näidata.

„Meil on siiras rõõm näha Eesti noore talendika disaineri tähelendu rahvusvahelisel areenil. See, et Eesti kunstnik on kohe peale ülikooli lõpetamist oodatud nii New Yorgi kui ka Londoni moelavadele, on suur tunnustus,“ sõnab Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonidirektor Taivi Koitla. Kuslapuu uue kollektsiooni valmimist ja Londonisse minekut toetab Viru Keskus, mis on järjepidevalt pannud õla alla erinevatele Eesti kunsti- ja kultuuriprojektidele.

Kollektsiooni  “Hero” esmaesitlus toimub pühapäeval Euroopa juhtiva moeagentuuri Fashion Scout korraldatav etendusel “Ones To Watch” Freemasons Hallis, Londoni moenädala raames.

Jääme Kristelile hoidma pöidlaid meiegi!

Sarnased artiklid

Kommentaarid