Eesti disain jõuab Kanadasse

Foto: Oksana Tandit/Kertin Vasser

Tähistamaks Eesti Vabariigi 100. ja Kanada 150. aastapäeva, toimub Kanadas esimest korda Eesti moodi ja disaini tutvustav ürituste sari Northern Spirit EstoStyle, kus esitletakse Eesti rahvusvaheliselt tuntud moe-, disaini- ja ilubrände. Maarjamaal ja Kanadas elavate eestlaste ühise ettevõtmise eesmärk on disainiloomingu kaudu tugevdada ja arendada kultuurisidemeid Eesti ja Kanada vahel ning viia Eesti disain Kanada turule.

Northern Spirit EstoStyle ürituste sari Torontos hõlmab efektset moeetendus-performance’it, mis toimub 29. septembril Royal Ontario Museum’s Friday Night Live Fashion sarja raames Toronto mainekas muuseumis; 1.−2. oktoobril aset leidvaid heategevuslikke moeetendusi ning üritusi Tartu College’is, kus avatakse ka Eesti disainbrändide showroom ja toimuvad kohtumised meedia ja partneritega.

Eesti moe-, disaini- ja ilubrändidest on Kanadas esindatud Tanel Veenre Jewellery, Oksana Tandit, Monton, Baltman, Ivo Nikkolo, D’Difference ja Sangar. Samuti on moeetendusel väljas Eesti uue põlvkonna ühe edukaima disaineri, Roberta Eineri looming. Delegatsiooni liikmeteks on brändid, kes soovivad lähemalt tutvuda just Kanada turu ja sealsete võimalustega.

Kanadas esimest korda esitletav Northern Spiriti kontseptsioon võtab kokku Eesti disaini põhjamaisuse modernses võtmes, hõlmates Eesti disaini ja moe rahvusvahelistele turgudele viimise äsjaloodud formaati, mis koondab erinevaid elemente, vaatemängulisest moeetendus-performance’ist showroom’i ja esitlusmaterjalideni. Northern Spiriti formaati saab kohaldada erinevatele brändikooslustele, turgudele ja üritustele, võimaldades näidata meie moedisaini kõikjal maailmas ning olulistel Eestis toimuvatel sündmustel.

„Oleme Northern Spiriti formaati pea pool aastat koos oma ala tipptegijatega põhjalikult ette valmistanud ning meil on hea meel, et selle esmaesitlus toimub just Kanadas, koostöös meie sealsete partnerite, EERO ja VEMUga. Oleme Estonian Fashion Brands Associationiga teadlikult liikunud selles suunas, et välja arendada Eesti moedisaini ühtne esitlusformaat, mida kasutame nüüd ja tulevikus meie unikaalsete disainbrändide viimisel erinevatele turgudele ning mis võimaldab lihtsat integreerimist Eesti Disainerite Liidu innovaatiliste tootedisaini esitlusplatvormide ja mitmete teiste loomemajanduse valdkondadega,” rääkis Maire Milder, EFBA üks asutajatest ning Baltika brändingu ja jaekontseptsioonide arendusdirektor. Milderi sõnul täiendatakse Northern Spiriti formaati jätkuvalt uute moodulitega, nt etenduse formaat, showroom ja esitlusmaterjalid, ning peatselt on selles vallas uudiseid oodata.

Toronto visiidi ajal linastub ka värskelt valminud Eesti disaini- ja moefilm, mille pealkiri on samuti „Northern Spirit” ja kontseptsiooni autor Helen Sirp. Film valmis koostöös Estonian Fashion Brands Associationi (EFBA), Eesti Disainerite Liidu (EDL), Eesti Disaini Maja (EDM) ja Kaubamajaga. Eestimaa kaunis looduses valminud filmist leiab Roberta Eineri, Tanel Veenre, Tiina Talumehe, Kristina Viirpalu, Oksana Tanditi, Anu Samarüütli, Ivo Nikkolo, Baltmani, Montoni, Elmet Treieri, Sangari, Uncle Pauli, Framed by Karli, Riina O, Stella Soomlaisi, D’Difference’i ja Mari Masso tooteid. Lisaks Kanadale jõuab „Northern Spiriti” disaini- ja moefilm peatselt Disainiööle, seejärel Londonisse ja Pariisi.

Sarnased artiklid

Kommentaarid