Ebamugavad tõed ja elust suuremad rokkstaarid: TMW filmiprogramm Sõpruses

Foto: "Chasing Coral"

2.-8. aprillil oma kümnendat juubelit tähistava muusika- ja linnakultuurifestivali Tallinn Music Week kavast leiab tänavu taas ka filmiprogrammi. Kino Sõprus ekraanil linastuvad festivalinädalal viis dokumentaalfilmi, mis räägivad postkapitalistliku maailma elukeskkonnast ja tulevikuvisioonidest ning rock’n’rolli järgse ajastu kangelastest. Seansse juhatavad sisse filmide autorid, peategelased ja filmikriitikud.

TMW filmiprogrammi avab esmaspäeval, 2. aprillil „An Inconvenient Sequel: Truth to Power“ ehk järg Al Gore’i keskkonna-teemaliste loengute põhjal tosin aastat tagasi valminud ja sensatsiooniks kujunenud dokkfilmile „An Inconvenient Truth“. Keskkonnateemadega tegeleb ka „Kalapoeg Nemo” vääriliselt lummava pildikeelega „Chasing Coral“, milles uuritakse, kas ja kuidas saab veel päästa rekordilise kiirusega hävivaid veealuseid imesid – korallrahusid. Meie ajastu mõõtmatut inimvoolu kaardistab Hiina ühe häälekama dissidendi, moodsa kunsti superstaari Ai Weiwei „Human Flow“.

Näha saab ka kahest üle-elusuurusest kultuurihäkkerist kõnelevaid dokke: miljonärist muusiku, kunstniku ja futuristi Goodiepal van den Dobbelsteeni portreefilmi „The Goodiepal Equation“ ning Eesti viimase tõelise rokkstaari, Psychoterrori ninamehe Freddy Grenzmanni tavanormidest vasakul sammuvat individualismi-kuulutust „Enam kui elu“.

TMW filmiprogrammi seansside piletid hinnaga 5 eurot on müügil Piletilevis ja Kino Sõpruses kohapeal. Uuri lisa: kinosoprus.ee/et/yritus/tmw-film-2018 ja tmw.ee/et/festival/film.

Sarnased artiklid

Kommentaarid