Disainikonkursi “Laste Asi” võitjad on teada

Foto: Tasakaalumäng Pesapuu

Oscarid polnud ainukesed auhinnad, mida möödunud nädalavahetusel jagati. Eesti Disaini Päeval, 23. veebruaril esitleti Eesti Disaini Majas professionaalidele suunatud konkursi “Laste Asi” nominente ning koos nominentide näituse avamisega kuulutati välja ka konkursi võitjad. Kokku oli auhinnale pürgijaid 32 ning teise vooru pääses 16 tööd.

“Laste Asi” konkursi esikolmiku moodustasid Silvia Reinpuu JOLO jonnipunn loomad, Maria Rästa Pesapuu ning Nopisee, mille autoriks on Veiko Liis. Konkursi žüriisse kuulusid Kersti Jaigma (ajakiri Diivan peatoimetaja), Tarmo Luisk (kolmekordne isa ja disainer), Paula Rits (Eesti jõulufilmi “Eia jõulud Tondikakul” peaosatäitja), Kristin Lepikson (Solaris Keskuse turundusjuht) ja Eva Liisa Kubinyi (magistritudeng Göteborgi Ülikoolis laste kultuuri disaini erialalt). Idee autori, Eesti Disainerite Liidu (EDL) esinaise Ilona Gurjanova sõnul ajendas konkurssi korraldama asjaolu, et Eestis napib kodumaise päritoluga funktsionaalseid, harivaid, kasutajasõbralikke lastetooteid. Konkurss jätkab EDL initsiatiivi tuua turule tooteid, mille järgi on märgatav nõudlus. Eelnevalt on mitmed tuntud hitt-tooted saanud hoo sisse just konkurssidest “Väike Asi”, “Meeste Asi” või “Sellist kinki ma tahaksin”.

Võistlustingimuste põhjal võib eeldada, et konkursile kandideeriv toode peaks olema lastesõbralik, hariv, ergonoomiline, esteetiliselt nauditav ning kandma endas loodussäästlikkuse, praktilisuse ja pikaealisuse põhimõtteid. Auhinnafond koos ostupreemiatega oli 2000 eurot ning võitjate tiražeeritud tooteid realiseeritakse Eesti Disaini Maja kaudu. Lisaks saab 3. märtsini tutvuda Eesti Disaini Majas konkursi paremate töödega. Uuri lisa Eesti Disainerite Liidu koduleheküljelt.

Sarnased artiklid

Kommentaarid