Cosmoskva andis üle 14 aasta taas albumi välja

Foto: Pressifoto

Pea 20 aastat tagasi Kuressaares triona sündinud ja 7-liikmeliseks kasvanud Cosmoskva oli kuni eelmise suve singlini “Spider” pikal pausil. Toona väljalubatud album, mil nimeks “IV”, ilmus täna digitaalselt TIKS Rekordsi alt.

Alustame kõigepealt taustast. 2000date alguses, kui Cosmoskva tegevust alustas, olid jazz- ja soulmuusika mõjutused kohalikus popmuusikas pigem harvad ning seda isegi underground skeenes, mistõttu mõjus iseäranis hobimuusikute stiilivalik ebaharilikuna. Kollektiiv andis kaheksa aasta jooksul välja EP “Milch Attack”, millele järgnes 2006. aastal ERR stuudios salvestatud täispikk album “Juniper” koostöös Eesti tippsaksofonisti, Villu Veskiga. Aastal 2009 läks tolleks hetkeks 8-liikmeliseks kasvanud orkester pikemale pausile, naasedes täna täispika albumiga “IV”.

Vinüüliformaadis kauamängival on Raadio 2 eetris 2019. aasta suvel ühe enim eetriaega saanud “Spider” kõrval veel 12 lugu. „Cosmoskva on minu esimene päris bänd, kui nii võib öelda,“ räägib auhinnatud produtsent ja helilooja Sander Mölder, kes ühines ansambliga, olles toona kõigest 14-aastane. „Mõte sellest, et see kooslus võiks kasvõi viivuks taas kokku tulla, tekkis juba mõnda aega tagasi. Tunneme teineteist juba aastaid ja käime ka ilma koos muusikat tegemata omavahel läbi, sest eelkõige ongi see lihtsalt üks tore sõpruskond, kellele ühtlasi meeldib ka muusikat teha. Ja see album on selle tulemus.“

Olgu lisatud, et Cosmoskva esitleb albumit ainsa kontserdiga Muhu saarel toimuval Juu Jääb festivalil, mis toimub 3. juulil.

Kuula uut albumit “IV” Spotifys.

Sarnased artiklid

Kommentaarid