Barro
Foto: HAY

BARRO – soe terrakota HAY moodi

Täna jagame rõõmustavaid uudiseid interjöörihuvilistele. HAY uus lauanõudesari Barro on jõudnud Kaubamaja Kodumaailma, tuues põhjamaise selguse kõrvale paraja annuse lõunamaist soojust. Kollektsiooni disainer on Rui Pereira, Portugali disainistuudiost Pereira Office, kelle käekirja iseloomustab oskus siduda traditsioonilised materjalid tänapäevase, mängulise vormikeelega.

HAY Barro keskmes on glasuuritud terrakota – materjal, millest õhkub ühtaegu maalähedust ja ajatust. Portugali punasest savist inspireeritud sari mõjub pehmelt, vaoshoitult ja siiski piisavalt iseloomukalt, et muuta ka lihtsam lauakatmine teadlikuks tervikuks. Taldrikud, kausid, serveerimisvormid, kruusid, kann ja võitoos on kujundatud nii, et neid saab omavahel vabalt kombineerida, luues isikupäraseid, ent meeldiva rütmiga komplekte.

Kollektsioon ise on loodud igapäevaseks kasutuseks: ahjuvormid liiguvad otse küpsetamiselt serveerimisele ning esemed sobivad kasutamiseks nii ahjus, mikrolaineahjus kui ka nõudepesumasinas. See praktilisus haakub hästi HAY disainifilosoofiaga, kus esteetika ei ela funktsioonist eraldi.

Meid köidab Barro juures enim selle tasakaal. Selles on Portugali käsitöötraditsiooni, Vahemere söögikultuuri ja põhjamaise lihtsuse loomulikku kooslust. Tulemus ei mõju üleliia rustikaalselt ega steriilselt modernsena, vaid just parajalt soojalt – täpselt nagu HAY oskab.

Tutvu Barro kollektsiooniga galeriis ja Kaubamaja Kodumaailmas!

Veel sarnaseid artikleid


Samsøe Samsøe
Foto: Samsøe Samsøe

Samsøe Samsøe HERØ on kohal

Skandinaavia disaini austajaid ootab Kaubamajas tõeline maiuspala. Nimelt on Samsøe Samsøe tulnud välja erilise käekottide kollektsiooniga.

Kopenhaagenis disainitud mudel ühendab skulpturaalse vormi ja praktilisuse: kaardus korpus, selge joonega klapp ning detail, mis viitab brändi nimes peituvale ø-tähele. Kotte on saada erinevates põhjamaistes värvitoonides, näiteks helesinisena ja valgena, kuid ka praegu eriti populaarse ponimustriga. Üks on igal juhul kindel – Samsøe Samsøe käekott on tõeline garderoobi pärl, mis jääb sinna aastateks. 

HERØ käekott on juba saadaval nii Tallinna kui Tartu Kaubamaja Samsøe Samsøe pop-up’is.

Veel sarnaseid artikleid


Axel Arigato
Foto: Axel Arigato

Kultusbränd Axel Arigato nüüd Kaubamajas

Meil on rõõm vahendada vägagi meeldivaid kaubandusuudiseid. Nimelt on kultusliku taustaga moebränd Axel Arigato nüüd saadaval Kaubamajas. Valikust leiab nii brändi jalatsid, T-särgid kui ka aksessuaarid, mis sobivad hästi neile, kes eelistavad minimalistlikku, ent detailides läbimõeldud stiili.

Kes aga vajab alles tutvustamist, siis Axel Arigato on Rootsis 2014. aastal asutatud bränd, mille lõid Albin Johansson ja Max Svärdh. Bränd alustas jalatsitest, kuid kasvas kiiresti elustiilibrändiks tänu selgele disainikeelele ja kaasaegsele lähenemisele, kus rõhk on ajatutel põhiesemetel, mitte rangelt hooajatrendidel.

Brändi esteetikas kohtuvad Skandinaavia minimalism ja Jaapani disainitunnetus: fookuses on puhtad jooned, kvaliteetsed materjalid ja tasakaalus siluetid. Just see kombinatsioon on teinud brändist paljude igapäevase lemmiku – esemed on lihtsad, kuid viimistletud ning neid on kerge sobitada nii vabama kui ka veidi elegantsema garderoobiga. Ka brändi nimi kannab Jaapani mõjutust – “arigato” tähendab jaapani keeles “aitäh”.

Axel Arigato tootevaliku leiab Kaubamaja Kinga- ja Meestemaailmast.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid