Foto: ARKET

ARKET avab oma Helsingi esinduspoe uksed…

Kuna Helsingi ei ole meist üldsegi kaugel, siis juba augustis jagasime rõõmuga uudist, mis kindlasti pani südame põksuma nii moemaanidest soomlastel kui ka Helsingit tihti külastavatel kaasmaalastel. 

Nimelt jõudis toona meieni uudis, et ARKET on avamas Helsingi südalinnas esimest esinduspoodi Soomes. Kirjutasime siis, et Aleksanterinkatu tänavale kerkiv ARKET saab esmase info kohaselt olema 700-ruutmeetrine kõrgete lagedega „arhitektuuriliselt muljetavaldav kauplus”, ning nagu teistestki ARKETi kauplustest, leiab Helsingi omast nii moe- kui kodusisustustooteid, samuti suure tõenäosusega ARKET CAFÉ.

Tänaseks on kinnitust saanud see, et kohvik ARKETi Helsingi poodi tõesti tuleb, samuti on ARKET välja hõiganud ka kuupäeva, mil pood oma uksed lahti teeb. Olete valmis? 

See kuupäev on 30. november, aadressiks on Aleksanterinkatu 40-42 ning kellaajaks 12.00. Esimesed 50 ostlejat saavad ka kingituse osaliseks. Seega, kes vähegi järgmisel nädalal viibimas Helsingis, kasutage kindlasti võimalust!

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Birgit Skolimowski Jewellery

Mis on Roseni galerii? Me lõpuks teame!

Rotermanni kvartalis asuvas Roseni majas on avanud uksed uudse kontseptsiooniga galerii-hüpikpood, mida kureerivad ühiselt moedisainer Eve Hanson ja aksessuaaridisainer Kadri Kruus. 

Lisaks Eve Hansoni ja Kadri Kruusi toodetele on galeriis esindatud paljude eriilmelise käekirjaga disainerite ja kunstnike looming, nagu näiteks Sigrid Kuusk, Patrick Soome, Kristiina Laurits, Piret Hirv, Eve Margus, Birgit Skolimowski, Anneli Tammik, Jette Heinlo, Piibe Tomp, Anne-Liis Leht, Sille Randviir, Lauri Kilusk, Aleksandra Pavlenkova, Andra Jõgise, Kristiina Oppi, Ethel Ütsmüts, Taavi Teevet, Nils Hint, Visa Eino Eduard Nurmi ja Tanel Veenre. Koostöös Kogo galeriiga on Roseni hüpikpoes välja pandud ka eesti kunstniku Kristi Kongi taevamaalid.

Roseni galerii uudne kontseptsioon pakub disaini- ja kunstiarmastajatele meeldivaid üllatusi eelkõige disainerite üksikeksemplaride näol. Külastaja võib seega soetada mõne toreda moetoote, ehte või hoopiski midagi erilist enda koju, olgu selleks klaas, keraamika või maal.

Kadri Kruus, üks galerii-hüpikpoe kuraatoritest, selgitab, et osta on võimalik kõiki seal esitletud tooteid ja teoseid, kuid uudistama on oodatud kindlasti ka need, kes tahavad lihtsalt tutvuda praeguse momendi huvipakkuvamate nimede ja tegijatega Eesti aksessuaari-, moe- ja kunstimaailmas, samuti uute tulijatega. “Roseni galeriisse võib tulla kui näitusele, lisaks on seal võimalik kohtuda disainerite ja kunstnikega erinevatel vestlus- ja inspiratsiooniõhtutel,” lisab disainer.

Foto: Patrick Soome, Eve Hanson.

Roseni galerii-poega soovivad Eve Hanson ja Kadri Kruus luua keskkonna, kus kliendil on võimalus ilma igasuguse vahefiltrita disainerit ja kunstnikku kuulda, kuulata ja näha. „Ma tõsimeeli usun, et disain ja ilu muudavad maailma paremaks, aga seda ainult juhul, kui looja kuulab lõpptarbijat. Mood ja uued ideed ei pruugi sündida kusagil mujal kui klientide silme all, “ selgitab Kadri idee tagamõtet. „Disaineril ja kunstnikul on aga võimalus rääkida teemadest, mis südamel, ning näidata töid, mida siiani ei ole olnud võimalik sobivalt eksponeerida.”

Roseni galerii-hüpikpood on avatud Roseni majas aadressil Ahtri 4. Galerii-hüpikpood ootab külastajaid 3. aprillist 30. juunini kolmapäevast reedeni kell 12-18, laupäeviti kell 12-16. 

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Matches

MATCHESFASHION sulgeb oma virtuaalsed uksed

Vaid kaks kuud pärast seda, kui luksuskaupu müüv e-kaubandusplatvorm Matchesfashion (hiljuti ümber nimetatud Matchesiks) läks Briti jaemüügifirma Frasers Groupi omandusse, jõudsid avalikkuseni uudised selle sulgemisest. 

Frasers Group omandas digitaalse jaemüüja – mis oli viimastel aastatel pidevalt kahjumit kandnud – 2023. aasta detsembri lõpus Apax Partnersilt 52 miljoni naela eest. Frasersi sõnul on Matches kahe kuuga, mis on möödunud ülevõtmisest, jätkanud kahjumi kogumist ja ärieesmärkide mittesaavutamist. Meediasse on jõudnud ka kuuldused, et Matches on hilinenud platvormil müügil olevatele kaubamärkidele maksmisega, mille tõttu on mitmed neist katkestanud jaemüüjaga sidemed.

Frasers Group teatas avalduses, et kuigi Matchesi juhtkond on üritanud leida viisi äri stabiliseerimiseks, on selgeks saanud, et äri ümberkorraldamiseks oleks vajalik liiga palju muudatusi ning jätkuv rahastamisvajadus ületaks summasid, mida uued omanikud peavad elujõuliseks. Selles valguses on Matchesi direktorid astunud esimesed sammud, mis võivad viia kas ettevõtte ümberstruktureerimiseni, et see muutuks elujõuliseks, või likvideerimiseni ja täieliku sulgemiseni. Kõige tõenäolisem tundub, et Matchesi ootab ees viimane.

Taustast ka. Matchesfashion asutati 1987. aastal butiigina Londoni äärelinnas Wimbledonis abikaasade Tom ja Ruth Chapmani poolt. Chapmanid, kellele kuulus poe enamusosalus aastakümneid, müüsid selle erakapitali investoritele 2017. aastal, teenides sellega umbes 400 miljonit naela. Toona hinnati ettevõtte väärtuseks 800 miljoni naela.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid