APLAUS! Tänavune Green Alley Award auhind tuli Eestisse

Foto: Gelatex Technologies

Ajal, mil meie keskendusime täiel raual Tallinna moenädalale, leidis Berliinis aset üks sündmus, millest ei saa rääkimata jätta  Eesti idufirma Gelatex võitis rahvusvahelise ringmajanduse võistluse Green Alley Award.

Eesti ettevõte Gelatex Technologies võitis 17. oktoobril Berliinis toimunud Green Alley Award võistluse. Mille eest? Selle eest, et arendab želatiinipõhist keskkonnasõbralikku tekstiili. Kui võrrelda uuenduslikku tekstiili teiste materjalidega, siis on see kõige lähedasem nahale või seemisnahale. Žüriile avaldas erilist muljet Gelatexi toote kõrge innovatsioonitase. Idufirma keskkonnasõbralik materjal on valmistatud želatiinist, mis on saadud liha- ja nahatööstuse väheväärtuslikest jäätmetest, mis muidu läheksid hävitamisele. Tekstiili valmistamisel ei kasutata mürgiseid kemikaale ja tehnoloogia on kergesti skaleeritav. Võimalus kohandada materjali omadusi nagu paksus ja tekstuuri vastavalt kliendi vajadusele muudab Gelatexi atraktiivseks nii moe- kui autotööstusele.

Landbell Groupi tegevjuht Jan Patrick Schulz on selle aasta võitjaga väga rahul: “Green Alley Awardi võistlust korraldame alates 2014. aastast ja igal aastal leiame startup-sektorist ebaharilikke ringmajanduse ideid,” ütleb ta. „Sellel aastal oleme taas näinud häid ja inspireerivaid kontseptsioone. Andsime Green Alley Awardi selle aasta auhinna Gelatex Technologies’ile, kuna nad on välja töötanud keskkonnasõbraliku alternatiivi nahale – materjalile, mida kasutatakse laialdaselt tekstiili- ja autotööstuses. Jäätmetest uue toote valmistamine on ringmajandusega täielikult kooskõlas ja väärib seetõttu auhinda. ”

Gelatex Technologies’i kaasasutaja ja tehnoloogiajuht Märt-Erik Martens selgitab idee lisaväärtust: “Gelatexiga tahame pakkuda nahale alternatiivi, mis oleks nii keskkonnasõbralikum kui ka taskukohasem,” ütleb ta. “Green Alley Awardi auhind toetab meie rohelist lähenemisviisi: jätkusuutlikkus mängib ringmajanduses võtmerolli ja meil on hea meel, et suutsime žüriid oma ideega veenda.”

Green Alley Award on Euroopa esimene ringmajanduse idufirmade konkurss. Landbell Group on alustavaid ettevõtteid, kelle ideed aitavad maailma jätkusuutlikumaks muuta, tunnustanud alates 2014. aastast. 2019. aastal esitati konkursile 274 avaldust enam kui 30 riigist, mille hulka kuulusid ärimudelid nii digitaalse ringmajanduse, ringlussevõtu ja jäätmetekke vältimise vallas. Green Alley Awardi konkurssi auhinnaks on 25 000 eurot ja võimalus alustada ühisrahastuskampaania koos Landbell Groupi partneri Seedmatchiga.

Sarnased artiklid

Kommentaarid