Anni Kagovere näitus “PAPAGOITUBA” A-galeriis

Foto: Anni Kagovere

21. novembrist on A-galerii Seifis avatud Anni Kagovere uus näitus “Papagoituba”. Näituse raames muutub A-galerii seif varjuliseks saluks, kus võib kohata nii värvilisi tiivulisi kui ka haruldasi ehteid. 

“Tegemist on unenäolise retkega Käsmu kaptenikülas asuva suvekodu papagoituppa, mille uhke tapeet on inspireerinud juba mitmeid kunstnikepõlvkondi,” tutvustab ehtekunstnik. Tänu kõnealusele tapeedile hiilgavad väärismetallidest ehted näitusel kui kiskjate silmad lopsaka lehestiku varjus. Näituse juurde sobiva helimaastiku loob aga Helina Tulve ooper “It is getting so dark”, mis kirjutatud Sei Shonagoni “Padjaraamatu” ainetel.

Anni Kagovere ise on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti osakonna ning omandanud magistrikraadi Tokyo Kunstiülikoolis. Oma teostes on ta keskendunud Jaapani metallikunstitehnika mokumegane kasutamisele ja on juhendanud mokumegane-kursusi nii Eesti Kunstiakadeemias kui Viljandi Kultuuriakadeemias.

30. novembril kell 18.00 toimub A-galeriis ka kunstnikuvestlus, kus Anni Kagovere oma näitust lähemalt tutvustab. Näitus ise jääb avatuks 31. detsembrini.

Sarnased artiklid

Kommentaarid