Anatoomiliselt veider, sõjakas ja seksikas näitus „PULSS”

Foto: Riina Varol

20. maist 20.juunini on Kumu kunstimuuseumi jalakäijate tunnelis avatud Eesti Kunstiakadeemia moedisaini tudengite eksperimentaalvormide näitus „PULSS”, mis on valminud moedisainer Liisi Eesmaa loomingulisel juhendamisel. Sellises formaadis näitus vallutab tunneli esimest korda.

Moetudengite loomingu tuumaks on eksperimentaalsete vormide ja ebatraditsiooniliste materjalidega mängimine utoopilises ning fantaasiaküllases võtmes. Eksponaatide lähtematerjaliks on moe-show’delt ja gaaladelt tuttav punane vaip. Kompides materjali piire ning innustudes punasest värvist ja vereringlusest, loodi uus ja ärksalt tuksuv reaalsus. See on purpurne planeet, kus kohtab killukesi erinevatest kultuuridest, sõdalasi tulevikust, anatoomilisi organeid, toorest iha ja häbituid naudinguid.

„Punane värv on võimas ja pulseeriv, see sümboliseerib elu ringlust, verd meie soontes, kirge, tempot, naudinguid ja põnevust,” kommenteerib Eesmaa näitust. Ta lisab: „Ma loodan, et külastajad saavad sellest väljapanekust lisaks meelelistele naudingutele hea suraka adrenaliini! Mood ei pea olema ainult praktiline ja kantav, vaid see võiks sillutada teed fantaasiale, olla inspiratsiooniks.”

Liisi Eesmaa juhendatud eksperimentaalvormi kursus on kujunenud EKA moedisaini traditsiooniliseks vormiotsingute meistriklassiks, mille käigus on tudengitel võimalus nihutada moedisaini piire kaugemale kantavast, uppuda fantaasiatesse ning luua unustamatuid kunstiteoseid ootamatutest materjalidest. Varasemad vormid on sündinud nii plasttorudest, vineerist, paberist kui vanadest plakatitest, tõestades, et moel on elujõudu kasvada ka kõige ebamugavamal pinnasel.

Sarnased artiklid

Kommentaarid