Alissa Šnaideri “Weird tales I have tried to write” SAAL Biennaalil

Foto: Alissa Šnaider

15. augustil, rahvusvahelise etenduskunstide festivali SAAL Biennaal 2019 raames, toimub ühel korral Noblessner Shipyardis kodumaise kunstniku Alissa Šnaideri performance “Weird tales I have tried to write”. Tegemist on teise peatükiga Šnaideri erinevate kunstiteoste seeriast, kus Chapter I kasutas foto meediumit, Chapter II realiseerub 15. augustil performance’ina Noblessner Shipyardis ja Chapter III võtab kuju tänavu sügisel Kanuti Gildi SAALis.

Tegijad ise kirjeldavad teist peatükki järgmiselt: “Üheks peatükiks ühel augustikuu õhtupoolikul katab seda hetke meretuule kardin. Et siis taasilmuda. See hetk sisaldab endas animeeritud pilte, performatiivsust, transformatsiooni ja suitsu.” Projektis löövad kaasa professionaalsed tantsijad, etendajad ja kunstnikud Eestist ja välismaalt nagu näiteks Ruslan Stepanov, Maarja Tõnisson, Alan Proosa, Andrius Mulokas, Kaisa Kattai, Madlen Hirtentreu, Renzo van Steenbergen, Ilja Šmidt, Epp Kubu, Henry Kasch ja paljud teised.

Kunstnik, koreograaf ja stilist Alissa Šnaider on alates 2002. aastast tuntud vormide, vahendite ja kooslustega mängimises. Tema materjalitunnetus ja formaadi-queer’lus tuleb eriti tugevalt esile 2015. aastal esietendunud teoses “Three Left Hours (everybody’s piece)”, mis pälvis erilise koha Eesti teatriajaloos ja tekitas tunde, et see on tõenäoliselt alles algus sellele, mida oodata Weird Talesi eelseisvatest peatükkidest.

Uuri lisa: www.saal.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid