Aldo Järvsoo uus aastakümme saabub „Paradiisiga”

Foto: Aldo Järvsoo

Täna, 17.oktoobril avatakse Disaini- ja Arhitektuurigaleriis moelooja Aldo Järvsoo isikunäitus „Paradiis”. Näituse keskmes on Aldo Järvsoo 2015. aasta Kuldnõela kollektsiooni edasiarendus, kus sel korral on pearoll mängida hoopiski värvilisemal moeilul.

Aldo Järvsoo 2015. aasta Kuldnõela nn neopreen-kollektsioonis domineeris paljude kiituse pälvinud ihutoon. Tänavu on antud kollektsiooni edasiarenduses lahvatanud tõeline virmaliste mäng. „Paradiisi” lihtsalõikelistel, kuid volüümikatel vormidel lendlevad 3D-öökullid ja uitavad hundid. Aldo loodud paradiis on polaarselt karge – meeles on mõlkunud talvehommikud, kus terav valgus lõikab läbi talvise udu ning kogu maailm tundub puhas ja selge.

Mainimist väärib seegi, et ühtlasi tähistab moedisainer isikunäituse avamisega oma 40. sünnipäeva. Millest selline otsus? Aldo annab aru: „Tahtsin tähistada ümmargust juubelisünnipäeva natuke teises formaadis kui tavaliselt ning sellest tekkis ka idee esitleda uut kollektsiooni näitusena. Et mu looming annaks inspiratsiooni suuremale vaatajaskonnale kui tavaliselt.”

Aldo Järvsoo isikunäitus „Paradiis” jääb Disaini- ja Arhitektuurigaleriis avatuks 5. novembrini.

Sarnased artiklid

Kommentaarid