A-galerii ootab huvilisi näitusele ja ehtemüügile

A-galerii ootab huvilisi näitusele ja ehtemüügile

Foto: A-galerii

Tallinna vanalinnas asuv A-galerii annab rõõmuga teada, et ootab täna ja homme kõiki ehtekunsti austajaid üritusele “Talvine ehtemüük”, kus ligi 70 kunstniku looming on müügil tavapärasest soodsama hinnaga.

“Eesti inimesed on üha rohkem hakanud kodumaist unikaalset ehtekunsti hindama,” kinnitab A-galerii juhatuse esinaine Triin Elias. “Meie galeriis saab tutvuda enamiku Eesti ehtekunstnike loominguga ja seda endale ka kandmiseks soetada. Ainulaadne ning personaalselt kandjale valitud ehe on kahtlemata vägagi eriline jõulukingitus.”

Ehtemüügi raames leiab A-galeriist pidulikke ja igapäevasemaid autoriehteid, objekte ning skulptuure, lisaks on kunstnikud loonud talvemüügiks spetsiaalselt ka uusi ehteid ja seeriaid. Esindatud on traditsioonilised juveliiritehnikad ja materjalid, lisandunud on uute ja kaasaegsete materjalide töötlused, isikupärased tehnilised võtted ja käekirjad, unikaalehted ja väikeseeriad.

Ehtemüügiga samal ajal on A-galerii šeifigaleriis avatud ka hiljuti SA Noor Ehe preemia pälvinud kunstniku, Kätrin Beljaevi isikunäitus „Berberis vulgaris“. Näitusel on eksponeeritud klassikalises meeleolus värvikalt temperamentsed kaelaehted. Visuaalne kontseptsioon on rõhutatult klassikalises raamistikus ja pidulikult talvevärvides. Graveeritud ja värvitud puit, verevad kivid ja voogavad vormid laiendavad Kätrinile juba omast ehtetunnetust ning toovad selle kõrvale ka midagi eksootilist ja võõrapärast. Ehteid saadab satiirilisele kirjandusele viitav tekstilõik, mis looritab väljapaneku salapäraga.

Tänavune A-galerii üritus “Talvine ehtemüük” toimub 15. ja 16. detsembril, galerii on mõlemal päeval avatud kell 10–20. Kõik, mis A-galeriis müügil, on nendel kuupäevadel 20% soodsama hinnaga. Kätrin Beljaevi isikunäitust saab A-galeriis külastada 8. detsembrist 2. jaanuarini.

A-galerii asub Eesti Kunstnike Liidu ateljeemajas (Hobusepea 2, Tallinn), kus tegutseb ka suurem osa kunstnikest, kelle tööd galeriis esindatud on.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid