Foto: "Chasing Coral"

Ebamugavad tõed ja elust suuremad rokkstaarid: TMW filmiprogramm Sõpruses

2.-8. aprillil oma kümnendat juubelit tähistava muusika- ja linnakultuurifestivali Tallinn Music Week kavast leiab tänavu taas ka filmiprogrammi. Kino Sõprus ekraanil linastuvad festivalinädalal viis dokumentaalfilmi, mis räägivad postkapitalistliku maailma elukeskkonnast ja tulevikuvisioonidest ning rock’n’rolli järgse ajastu kangelastest. Seansse juhatavad sisse filmide autorid, peategelased ja filmikriitikud.

TMW filmiprogrammi avab esmaspäeval, 2. aprillil „An Inconvenient Sequel: Truth to Power“ ehk järg Al Gore’i keskkonna-teemaliste loengute põhjal tosin aastat tagasi valminud ja sensatsiooniks kujunenud dokkfilmile „An Inconvenient Truth“. Keskkonnateemadega tegeleb ka „Kalapoeg Nemo” vääriliselt lummava pildikeelega „Chasing Coral“, milles uuritakse, kas ja kuidas saab veel päästa rekordilise kiirusega hävivaid veealuseid imesid – korallrahusid. Meie ajastu mõõtmatut inimvoolu kaardistab Hiina ühe häälekama dissidendi, moodsa kunsti superstaari Ai Weiwei „Human Flow“.

Näha saab ka kahest üle-elusuurusest kultuurihäkkerist kõnelevaid dokke: miljonärist muusiku, kunstniku ja futuristi Goodiepal van den Dobbelsteeni portreefilmi „The Goodiepal Equation“ ning Eesti viimase tõelise rokkstaari, Psychoterrori ninamehe Freddy Grenzmanni tavanormidest vasakul sammuvat individualismi-kuulutust „Enam kui elu“.

TMW filmiprogrammi seansside piletid hinnaga 5 eurot on müügil Piletilevis ja Kino Sõpruses kohapeal. Uuri lisa: kinosoprus.ee/et/yritus/tmw-film-2018 ja tmw.ee/et/festival/film.

Veel sarnaseid artikleid


INGRA
Foto: Getter Raiend

INGRA avaldas uue singli “Kusagil on keegi”

Laulja ja laulukirjutaja INGRA avaldas täna oma sügisel ilmuvalt albumilt esimese singli „Kusagil on keegi“. Uue looga käib kaasas ka uhiuus muusikavideo.

„Kirjutasin selle loo tänavu märtsi alguses, mõeldes iseendale. Olin parasjagu elus sellises kohas, kus mul oli neid sõnu vaja kuulda ja nii tuligi see lugu otse südamest,“ ütles loo autor INGRA.

„Kusagil on keegi“ on sillerdavalt suvine ja elujaatav lugu, mis on heaks kaaslaseks nii neile, kes alles otsivad oma inimest, kui ka neile, kelle kõrval see eriline keegi juba olemas on.

Loos musitseerivad koos INGRAga kitarrist Johannes Laas, klahvpillimängija Mikk Kaasik, bassist Peedu Kass ja trummar Kristjan Kallas. Pala miksis ja masterdas Sten-Olle Moldau.

Singli muusikavideo filmis ja monteeris videograaf Kevin Kohjus ning selles teeb kaasa näitleja Franz Malmsten. INGRA sõnul sündis video idee ühest Instagramis nähtud klipist ning lõpptulemus sai täpselt selline nagu ta ette kujutas. “Selle suvine visuaal ja pehmed toonid haakuvad suurepäraselt loo meeleoluga,” lisas laulja.

Veel sarnaseid artikleid


Tartuff
Foto: Kaader filmist "Bassein".

Tartuff toob Tartusse rekordarvu armastusfilme

Tartu Raekoja plats muutub 8.-15. augustini taas suureks vabaõhukinoks, kui PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff toob publiku ette oma seni mahukaima filmiprogrammi. Tänavu jõuab suurele ekraanile rekordilised 13 täispikka ja kaheksa lühifilmi, mis rändavad läbi Euroopa, Aasia, Ameerika ja Austraalia ning vaatlevad armastust selle kõige erinevamates vormides.

Programmi üheks tähelepanuväärsemaks sündmuseks on Jackie Chani roll draamakomöödias „Mängime kodu”, kus märulifilmide legend astub üles hoopis Alzheimeri tõbe põdeva mehena. Sama isiklikku mõõdet kannab ka režissöör Li Taiyani lugu, mis on inspireeritud tema enda perekonna kogemusest. Teise oodatud nimena jõuab Tartusse Emilia Clarke, keda näeb ulmelises romantilises draamas „Teine elu”, mille maailma esilinastus toimus tänavusel Tribeca festivalil.

Rahvusvahelisest programmist leiab veel Igor Šeregi menuka komöödia „Pulmad”, Alex Camilleri Malta-hõngulise muusikalise draama „Żejtune”, Aina Cloteti Cannes’i programmis „Kriitikute nädal” linastunud „Elagu elu!” ning Géraldine Nakache värske suhtepsühholoogilise draama „Mõtle head”.

Esimest korda on Tartuffi vabaõhukinos kavas ka eraldi lühifilmide õhtu „Shorts@Tartuff: lühkarid, armastusega”, mille programmi on koostanud PÖFF Shorts. Festivali avafilmiks on Tai režissööride linateos „Gohan – valge koer”.

Samuti jõuavad vabaõhuekraanile ka armastusfilmide klassikud, nende seas Baz Luhrmanni „Moulin Rouge”, Pedro Almodóvari „Seo mind! Ahelda mind!”, Rob Reineri „Ole minuga”, Martin Scorsese „Hirmu neem”, Jacques Deray „Bassein” ja Thea Sharrocki „Mina enne sind”. Lisaks linastuvad Elektriteatris dokumentaal- ja noortefilmid.

Kõik Tartuffi seansid on publikule tasuta. Festivali programmi ja lisainfo leiab Tartuffi kodulehelt tartuff.ee. 

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid