Tallinn Coffee Festival ei piirdu vaid kohviga. Üritusel leiab igaüks endale meelepärase joogipoolise, olgu see eksklusiivne kohv, kvaliteetne tee, idamaine matcha, värskendav limonaad või lapsesõbralik kakao. Meeldiva joogi kõrvale saab maiustada nii kvaliteetset šokolaadi kui ka tervislikku jogurtijäätist. Kehakinnitust pakub Samliku Pekker, pakkudes armastusega tehtud saiakesi, Lätist veereb kohale tänavatoidu kiosk ning toekama eine valmistab kohvik Must Puudel. Kohvifestival on kogupereüritus, kus on avatud ka lasteala.
„Oleme sel korral täitnud kogu Kultuurikatla ja festivalikülastajat ootab 78 osalejat kokku 12 maalt. Kahjuks oleme pidanud viimastel nädalatel ära ütlema mitmele ettevõttele, kelle „talveuni“ liialt kaua kestis. Külastajale pakutav valik toodetest ja tootjatest on muljetavaldavalt värvikas ja peaks rahuldust pakkuma ka nõudlikuimatele tarbijatele,“ kirjeldab toimuvat peakorraldaja Kennet Sarv.
Festivalil osalevad tõelised klassikud nagu Kokomo, Brick ja Caffebo röstikojad. Uue Eesti tulijana on kohal Seedo röstikoda. Oma esitluse seavad üles ka välismaised röstikojad, näiteks Prolog Taanist, Nostos Inglismaalt. Lisaks naabrid Lätist Rocket Bean, Kalve, Tiny Giant ja mitmed uued osalejad Lätist. Leedust tulevad Taste Map, Crooked Nose ja Vero Coffee House.
Festivali programmi traditsiooniline osa on baristade võistlustel. Parimad selgitatakse latte art ehk piimakujundite valamises ning cupping’us ehk kohvide maitsmises. Profexpo korraldab võistlused avatuna kogu Baltikumi baristadele, mis toob kohale oma kutseoskusi ja maitsemeelt proovile panema kokku 31 osalejat sh võisteljad Lätist ja Leedust.
Kohvifestival on avatud külastajatele:
laupäeval, 25. aprillil, kell 10–18
pühapäeval, 26. aprillil, kell 10–16
Pilet festivalile maksab 10 eurot. Kuni 12-aastased lapsed saavad üritusele tasuta, kui on koos täiskasvanuga. Piletid on müügil Piletikeskuses ja Kultuurikatlas kohapeal. Uuri lisa tallinncoffeefestival.ee.
Kogu õhtu jooksul on galeriis avatud Nukufilmi haruldane väljapanek, kus saab lähedalt näha Eesti nukuanimatsiooni filmides kasutatud originaalnukke ja rekvisiite. Kell 19.00 tutvustab väljapanekut Nukufilmi tegevjuht ja animaator Märt Kivi, kes räägib lähemalt animatsiooni loomise protsessist ning sellest, kuidas tegelased ekraanile jõuavad.
Laste- ja pereprogramm algab kell 18.00. Kavas on valik Eesti nukuanimatsiooni klassikast ja uuematest stop-motion-filmidest. Lasteprogrammi juhatab sisse Vallo Toomla. Samal ajal toimub ka Animakooli animatsioonitöötuba, kus osalejad loovad plastiliinitegelased ning animeerivad neist oma väikese filmi. Töötuba sobib nii lastele kui ka täiskasvanutele ning varasem kogemus ei ole vajalik. Kui töötuba on täitunud, saab kohapeal proovida ka lühemat animatsioonikatsetust lamenuku tehnikas.
Õhtune filmiprogramm algab kell 20.30. Ekraanile jõuab valik Eesti tunnustatud nukuanimaatorite loomingust, mis on jõudnud rahvusvaheliste animafestivalide programmidesse. Linastuvad Mati Küti, Riho Undi, Priit Tenderi, Mait Laasi, Girlin Bassovskaja, Ülo Pikkovi ja Jonas Tauli filmid.
Viimase filmina linastub programmis Jonas Tauli “Öömõtted”, mis põhineb tema 2016. aastal kirjutatud samanimelisel raamatul. Film linastus tänavusel Berlinale filmifestivalil ning kodupublikul avaneb esmakordna võimalus Kai kultuuriööl Tauli öiseid mõtisklusi näha. Programmile eelneb Märt Kivi sissejuhatus ning pärast filmiseanssi kohtuvad publikuga filmitegijad Jonas Taul ja Mait Laas.
Kultuuriöö programm Kai kunstikeskuses on tasuta. Animakooli töötuba toimub eelregistreerimisega ning osalustasu on 5 eurot. Kohtade arv on piiratud. Registreerumine ja piletid Fientast.
Karl Lagerfeld Café menüüst leiab erikohvid, teed ja Amsterdami stuudio Pantopia valmistatud küpsetised. Lisaks on müügil valik Karl Lagerfeldi moemärgi rõivaid, aksessuaare, kohvilauaraamatuid, Tokidoki figuure, küünlaid, parfüüme ja muid kohviku jaoks loodud esemeid.
Kohviku kontseptsioon sündis koostöös Amsterdami loovstuudio Pantopia ja selle asutaja Youssef Zyat’ga, kelle looming ühendab toidu, disaini ja lugude jutustamise. Pantopia jaoks on kondiitrikunst loominguline väljendus ning sama läbimõeldud lähenemine iseloomustab kogu kohviku atmosfääri.
Ka interjöör peegeldab Karl Lagerfeldi käekirja. Harjatud metall, naturaalne kivi, betoon ja läikivad pinnad loovad rahuliku, galeriid meenutava keskkonna, mille keskmes on pilkupüüdev kohvibaar ja valgustatud Karl Lagerfeldi profiili kujutav installatsioon – peen viide ikoonilise moelooja pärandile.
Piilu kohvikusse läbi pildigalerii või külasta seda Amsterdamis aadressil Raadhuisstraat 32.