Gabrielle Chaneli kunagine mõte naisest kui päeval röövikust ja õhtul liblikast sai mõned päevad tagasi esitletud kollektsioonis uue elu. Blazy looming liikus praktilisest ja maapealsest kerguse, helgi ja peaaegu ebareaalse õhtuse väljenduseni. Nii sündis tervik, kus CHANELi igapäevane funktsionaalsus ja majale omane fantaasia püsisid haruldaselt heas tasakaalus.
Keskmes oli loomulikult kostüüm, kuid mitte museaalina. Blazy tõi selle tänasesse päeva pehmema hoiaku, nihutatud proportsioonide ja ootamatute materjalikoosluste kaudu: soonikkoed, siidtrikotaaž, bouclé-tviid, helmestatud pinnad ning isegi sillerdavad efektid muutsid tuttava CHANELi silueti liikuvaks, kergemaks ja elusamaks. Arvustusteski on peamiselt esile toodud just seda, kuidas kunagine rangus on asendunud vaba kihilisuse, lahtinööbitud hoiakute ja peaaegu iseenesestmõistetava elegantsiga.
Eriliselt mõjus ka kollektsiooni värvi- ja valguskeel. Pärlmutterjad pinnad, lillelised detailid, sulgjad aktsendid ja muljetavaldavad töövõtted tõid lavale rõõmu, mida CHANELis ei serveeritud efekti pärast, vaid väga teadliku meeleoluna. See oli luksus, mis ei tundunud kinnine ega kauge, vaid kandmiskõlbulik ja tänapäevane. Ka välismeedia luges kollektsioonist välja selge märgi: pärast tugevat debüüti on Blazy nüüd hakanud maja sees päriselt ehitama omaenda CHANELit.
Kõige veenvam ongi ehk see, et Blazy CHANEL ei mõju nostalgilise kummardusena, vaid majana, mis liigub edasi. Vähem tolmu, rohkem elu. Vähem sundi, rohkem sära. Ja praegu näib tõesti, et CHANEL läheb aina paremaks ja paremaks.
Võta hetl ka tutvu kollektsiooniga allolevas videos!
Loafer on king, mis ei vaja palju selgitusi. Ta on korraga praktiline ja korrektne, klassikaline, aga mitte igav. Just sokk annab talle vajaliku lisanüansi: toob juurde iseloomu, pehmendab rangust või vastupidi, lisab argisele komplektile veidi rohkem struktuuri.
Eriti hea on selle kombinatsiooni juures see, et see toimib niiöelda üleminekuajal. Siis, kui hommik võib olla veel jahe, kuid enam ei taha kogu komplekti talvesaapa ümber ehitada. Loafer koos korraliku sokiga lubab kevadesse siseneda samm-sammult, ilma et peaks mugavuses järeleandmisi tegema.
Olgu lisatud, et tegu on moelükkega, mille inspiratsioon võib täiesti vabalt tulla ka meestemoest. Võtkem šnitti!
View this post on Instagram
View this post on Instagram
View this post on Instagram
View this post on Instagram
View this post on Instagram
View this post on Instagram
Viimane pole antud kampaanias üldsegi juhuslik valik: 25 aastat pärast loo “Come Into My World” ilmumist naaseb Gondry selle kunagise muusikavideo maailma juurde, tõlgendades seda nüüd CHANELi võtmes. Filmis kohtub Robbie tänaval justkui iseenda eri versioonidega, kellest igaüks kannab CHANEL 25 koti erinevat variatsiooni. Tulemuseks on kampaania, mis rõhub liikuvusele, mitmekülgsusele ja sellele, et ühe naise päev ei püsi ammu enam ühes registris.
Esmakordselt 2025. aastal esitletud CHANEL 25 toetub moemaja armastatud numbrimängule ning tõlgendab ümber selle klassikalised koodid: tepitud naha, nahaga põimitud ketirihma ja topelt-C märgi. Uus mudel on pehme, hobo-stiilis ning kahe iseloomuliku taskuga, ühendades praktilisuse ja vaevatu elegantsi viisil, mida luksusmaailm praegu eriti armastab esile tõsta.
Vaata kõnealust kampaaniavideot: