CHANEL ja Dua Lipa
See on sõprussuhe, mis on kestnud juba aastaid ning jõudnud nüüd uuele tasemele. Nimelt andis CHANEL möödunud nädala lõpus teada, et Dua Lipast on saanud moemärgi uue käekotimudeli, CHANEL 25, esindusnägu. CHANEL 25 on ikoonilise 2.55 käekoti järeltulija, valmistatud pehmest, kergest tepitud nahast ning saadaval erinevates värvitoonides, keskmise ja suure variandina. Uudisega koos avalikustatud kampaanias seikleb Dua Lipa lauldes ja tantsides New Yorgi tänavatel, taustaks Fine Young Cannibalsi hitt “She Drives Me Crazy”.
Kim Jones lahkub Diorist
Kim Jones teatas oma lahkumisest Diori meeste kollektsioonide kunstilise juhi kohalt. Jones liitus Dioriga 2018. aastal. Uudis tema lahkumisest tehti teatavaks vaid loetud päevad pärast tema (nüüd siis viimast) moeetendust Pariisi meeste moenädalal, samuti pärast Prantsusmaa kõrgeima autasu, Chevalier de la Légion d’Honneur’, saamist. Jonesi edasised plaanid pole veel avalikustatud ning ka tema järeltulija Dioris pole tänaseks teada.
Glenn Martens suundub Maison Margielasse
Glenn Martens on nimetatud Maison Margiela uueks loovjuhiks, võttes ameti üle John Gallianolt, kes lahkus Margielast möödunud aasta detsembris. 41-aastane Belgia disainer on tuntud oma uuendusliku ja eksperimentaalse käekirja poolest ning on varasemalt juhtinud nii Dieseli kui ka Y/Projecti loovsuunda. Esialgse info kohaselt jätkab Martens Margiela loovjuhi rolli kõrvalt ka oma tööd Dieselis.
Kopenhaagenis toimus moenädal
Tuleva sügise parimad Skandinaavia moepalad jõudsid lavale Taani pealinnas, kus moeetendused kulgesid nii vihmase kui ka päikeselise ilma saatel. Sellest, mida moeetenduste külalised Kopenhaageni tänavatel kandsid, oleme juba kirjutanud, kuid – olge hoiatatud – Kopenhaageni sisu on veel tulemas.
Pariisis tõmbas otsad kokku haute couture’i moenädal
Kopenhaageni moenädalaga paralleelselt toimus möödunud nädalal Pariisis kõrgmoele pühendatud moenädal, kus muuseas esitles oma esimest Valentino kollektsiooni brändi värske loovjuht Alessandro Michele, Giorgio Armanitähistas Armani Privé 20. aastapäeva, CHANEL märkis ära haute couture’i muljetavaldavat 110. aastapäeva ning Daniel Roseberry suutis Schiaparelli lavastusega taas panna moemaailma püstijalu aplodeerima.
Algselt 2018. aastal loodud COCO NEIGE on CHANEL’i talvine erikollektsioon, mis on mõeldud nii nõlvadele kui ka linnatänavatele. See toob kokku mugavuse, liikuvuse ja majesteetliku peenuse – täpselt sellise lähenemise, mis on Gabrielle Chaneli pärandi tuum.
„Mulle meeldib, kuidas kollektsioon pole piiratud – see annab vabaduse mängida moega nii mägedes kui linnas,“ ütleb Nana Komatsu. Ning tõesti, tema kanda on komplektid, mis toovad talve garderoobi poeetilist soojuse ja jõulisuse kontrasti: roosa taftist suusakomplekt, rohekas-lilla bukleest ülikond, kašmiirkampsunid, kahetoonilised tepitud joped ning graafilised mustvalged komplektid.
Tutvu kõnealuse kollektsiooniga galeriis!
Kollektsioon on juba saadaval ka CHANELi butiikides.
Naistele pakub kollektsioon 80ndate mõjutustega vorme, mida kannavad endas punane ülikond, tuxedo-kleit ning kunstkarusnahast mantel. Meestemoes kohtuvad kihilisus, kudumid ja modernne rätsepatöö, luues enesekindla, kuid pingevaba stiili. Aksessuaarides tõuseb fookusesse tekstuur – kunstkarv lisab talvist pehmust, krokodilliefekt aga struktureeritud selgust. Värvipaletis domineerivad moemärgile omased neutraalsed toonid, mida täiendab erkpunane aktsent.
Muide, COS laieneb sel hooajal ka kodulõhnade maailma, tutvustades kahte uut küünalt – männilõhnaline Forêt ja talviselt vürtsikas Rogue Feu.
Tutvu COSi piduliku kollektsiooniga galeriis!
COSi pidulik valik jõuab poodidesse ja veebipoodi novembris.