„Kui sain ettepaneku PAI voodipesu loomiseks, oli kohe selge, et kõik ehitusmaterjalid selle tegemiseks on mul juba ammu olemas. Olime eelneval suvel koos pojaga õppinud Eesti taimi ning selle käigus neid kuivatanud ja talletanud. Nüüd oli vaja need vaid üles pildistada ja mäng saigi alata,“ selgitas PAI uue disainerkollektsiooni autor Karolin Kuusik.
Ta lisab, et valgel taustal voodipesukomplekt “Tere hommikust, õde!” väljendab vabadust, lihtsust ja unistamist ning on täis puistatud meile lapsepõlvest tuttavaid taimi. Öömust komplekt „Head ööd, vend!“ on kuninglik tõlgendus traditsioonidest, müstitsismist ja loodusest. „Hämariku saabudes virgub mu hinge teine pool. Uudistan maailma taltsamas rütmis ja harin lugedes oma salajast rohtaeda. Musta voodipesu ümbritsev kullakarva raam ongi inspireeritud vanadest raamatukaantest ning selle keskel olev kitseke ja Põhjanael valvavad head und,” avas Kuusik voodipesukomplektide tausta.

Kaubamaja turundusdirektori Britta Ratase sõnul on Kaubamaja ja disainerite koostöö tulemus olnud alati nii nauditavalt eriilmeline ja ainulaadne, mida mitte kuskilt mujalt maailmast ei leia. „Hea meel on tõdeda, et meiega koostööd teinud disainerid tõesti soovivad luua midagi hingega ja panustavad sellesse protsessi palju energiat. Karolin Kuusiku loodud kollektsiooni kõige olulisemad märksõnad võiksid olla detailsus ja lausa käsitöölik lähenemine – sündinud on rätsepaülikond magamistuppa. Esimest korda oleme laiendanud kollektsiooni ka vannituppa, luues sobivad froteerätikud, ning lisaks on valikus ka pleed,“ rääkis Ratas.
Esimene PAI disainervoodipesu kollektsioon sündis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Tänaseks on sellest saanud kaunis traditsioon, mille raames valmib igal aastal uus kollektsioon koostöös kohaliku disaineri või kunstnikuga. Parimast puuvillasatiinist voodipesud valmivad Portugalis väikeses tehases. Kogused on alati limiteeritud, et tagada toote kvaliteet ja eksklusiivsus.
Karolin Kuusik x PAI limiteeritud disainerkollektsioon on saadaval Tallinna ja Tartu Kaubamajas ning Kaubamaja e-poes.
Jõulukollektsioonis on esindatud nii bistroostiilis punaste detailidega lauanõud, küünlad ja laternad, samuti karvased padjakatted ja jõulusokid, ning loomulikult kuuseehteid punastes, valgetes ja pruunides toonides – kõik, et kodu saaks pühadeks pehmelt särava ja materjalidest rikkaliku ilme.

Kollektsioon jõuab müügile juba käesoleval nädalal, 23. oktoobril H&M Home’i kauplustes ja veebispoes aadressil hm.com.
Uudista kollektsiooni galeriis!
Iittala klaasitehases saab kõik alguse tulest, liivast ja veest – kolmest elemendist, mis on klaasivalmistamise tuum. Liiv on algmaterjal, mille tuli muudab helendavaks klaasiks. Vesi, mida kasutatakse puidust vormide niisutamiseks, aitab kujundada sulanud massi. Nüüd on need samad elemendid saanud inspiratsiooniks uuele viisile Iittalat kogeda – läbi kolme maheda aroomi.

Uued küünlad on saadaval nii eraldi kui ka valatult taaskasutatavasse keraamilisse anumasse, mille kuju on inspireeritud Alvar Aalto ikoonilisest lainelisest vormist. Skulpturaalne anum on loodud jätkusuutlikkust silmas pidades – kui küünal on põlenud, saab anumast ajatu sisustuselement, mida võib oma äranägemise järgi taas täita.
Iittala esimese lõhnaküünalde kollektsiooniga saad tutvuda veebipoes iittala.com.