Foto: Loewe

3 soovitust, kuidas kanda parfüümi suvekuumaga

Kanda või mitte kanda? Kindlasti kanda ja seda, kuidas parfüümi ka õigesti keset südasuve ja sellega kaasnevaid kuumakraade kanda, õpetab Ambra parfüümi- ja kunstistuudio parfüümiekspert ja koolitaja Kai Laidla.

  1. Parfüüm peaks olema tegelikult esimene asi, mida endale peale piserdada peale pesemast tulemist ja naha kreemistamist. “Parfüüm on sinu esimene touch ja ehted sinu viimane touch kogu komplektile,” selgitab Kai.
  2. Suvisel perioodil piserda parfüümi nendesse kohtadesse, mis jäävad riietega kaetuks, et vältida pigmendilaikude teket. Miks? Sest Kai sõnul põhjustavad mitmed õlid parfüümides naha tundlikkust päikese käes ja nii ei ole nahaprobleemid kaugel.
  3. “Riideid ära lõhnasta,” on Kai konkreetne. “Kui, siis vaid naturaalkiust kangaid ning sisemist poolt, mis puutub nahaga kokku. Nii pikendad oma riiete eluiga.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ambra (@ambra_perfumeshop)

Ühe lisasoovituse jagab Kai lahkesti veel. Kas teadsite, et suvist parfüümi on mõnus hoida külmikus? “Jaheda parfüümiudu peale piserdamine on omaette värskendav rituaal ja aitab ka nina treenida, sest sel viisil avanevad osad aroomikemikaalid alles sooja nahaga kokkupuutel ning nii õpib nina ning aju lõhnadest paremini aru saama,” võtab Kai kokku.

Veel sarnaseid artikleid


Acne Studios
Foto: Acne Studios

Acne Studios laiendab oma parfüümimaailma

Kui Acne Studios tutvustas 2024. aastal koostöös Prantsuse parfüümimajaga Frédéric Malle oma esimest lõhna, sai sellest kiiresti üks enim kõneainet pakkunud uusi nišilõhnu. Nüüd on see jõudnud järgmisse etappi: samast signatuurlõhnast on sündinud kehahooldussari, kuhu kuuluvad dušigeel ja kehapiim.

Acne Studios par Frédéric Malle lõhn eristus juba ilmudes tavapärasest parfüümimaastikust. Parfümeer Suzy Le Helley loodud kompositsioon ühendab aldehüüdide puhta ja peaaegu metallilise värskuse roosi, virsiku ja vanilli pehme gourmand-südamega ning lõpetab sandlipuu ja muskusega. Tulemuseks on ühtaegu värske, pehme ja kauakestev lõhn, mida Acne Studios on kirjeldanud kui neoklassikalist parfüümi mässumeelse nüansiga.

Uus kehahooldussari on loodud seda kogemust pikendama. Siidise tekstuuriga dušigeel jätab nahale õrna lõhnakihi, kehapiim ühendab sheavõi ja looduslikud õlid, et niisutada nahka ning jätta sellele sama äratuntav lõhnasignatuur. Tooteid võib kasutada iseseisvalt või koos parfüümiga, et võimendada selle püsivust ja iseloomu.

Le Helley sõnul oli Acne Studios par Frédéric Malle loomine võimalus katsetada midagi, mida parfümeerias kohtab harva. Sama mõtet kannavad edasi ka uued tooted, mille eesmärk ei ole pelgalt naha eest hoolitseda, vaid luua terviklik lõhnarituaal. Parfümeer kirjeldab seda kui isiklikku mugavustsooni – lõhna, mida kantakse ennekõike iseenda jaoks, kuid mis ümbritseb kandjat pehme ja kauapüsiva auraga, justkui oleks ümber Acne Studiosi ikooniline kašmiirsall.

Veel sarnaseid artikleid


Jacob Elordi
Foto: CHANEL

Jacob Elordi on Bleu de Chaneli uus saadik

CHANEL teatas, et Jacob Elordi on parfüümi Bleu de Chanel uus saadik. Austraalia näitleja astub 2026. aastal ühe moemaja tuntuma meestelõhna kampaania etteotsa ning liitub Chaneli senise kinokeskse lõhnakommunikatsiooniga.

Elordi jõudis laiema avalikkuse ette HBO sarjas „Euphoria”, kus ta kehastas Nate Jacobsi. Sellele järgnesid rollid Emerald Fennelli filmis „Saltburn” ja Sofia Coppola filmis „Priscilla”, kus Elordi mängis Elvis Presleyt. Viimastel aastatel on ta osalenud ka Justin Kurzeli sarjas „The Narrow Road to the Deep North” ning Guillermo del Toro filmis „Frankenstein”, mille eest pälvis ka parima meeskõrvalosa Oscari nominatsiooni. Tänavu sai teda näha ka Heathcliffina Emerald Fennelli „Wuthering Heightsi” tõlgenduses Margot Robbie kõrval, kes on samuti CHANELi saadik.

CHANELi sõnul kehastab Elordi Bleu de Chaneli puhul vabadust, salapära, magnetismi ning kaasaegset maskuliinsust, milles on säilinud klassikaline elegants. Näitleja ise tõi pressiteates esile, et Bleu de Chanelil on tugev side filmikunstiga ning kampaaniates osalenud režissöörid ja näitlejad kuuluvad loojate hulka, keda ta kõrgelt hindab.

See kõik on aga vaid teaser, sest ametlik Bleu de Chanel L’Exclusif kampaania Jacob Elordiga avalikustatakse alles mais.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid