Foto: The Gospel According to André

PÖFFi Moekino täidab pimedad ööd säravate moefilmidega

Mida süngemaks muutub novembrikaamos, seda eredamalt lööb leekima moetaevas, sest algamas on igasügisene, moeaasta säravamaid linateoseid koondav filminädal Moekino. 

Seekordne PÖFF toob moe-, kunsti- ja filmihuviliste ette kuus põnevat dokumentaali, mis võtavad ette võimsa ajarännaku 70ndate glamuursesse diskoajastusse, piiluvad hetkeks 80ndatesse ja 90ndatesse, kostitavad vaatajaid mahedate muusikapaladega ning kohtuvad viimaks tänapäeva värviküllases moepildis. Kümnendat korda aset leidev Moekino tervitab moesõpru 18.-23 novembril ning on end sel aastal sisse seadnud nii Tallinnas kui ka Tartus.

Sügisese Moekino eredaimaks täheks on filmi “Kuningas Cnut” (King Cnut) rahvusvaheline esilinastus, mis toob Sõpruse saali tuntud Briti koomiku ning kinolinale humoorika filmi, mis kirjeldab tema võitlust võimsa moegigandi French Connectioni ja moetööstusele iseloomulike paradokside vastu. Lõbusat elamust pakub ka linateos “Antonio Lopez 1970: seks, mood ja disko” (Antonio Lopez 1970: Sex Fashion & Disco), mis tutvustab kinorahvale glamuurirohkeid 70ndaid ning pajatab loo maailma ühe mõjukaima moeillustraatori võrratult säravast elust. Film “Moereeglid André järgi” (The Gospel According to André) toob aga ekraanile moeajakirjanduse tipptegija ja tõelise stiiliguru André Leon Talley ning “Kevyn Aucoin: kaunitar ja koletis minu sees” (Kevyn Aucoin: Beauty & the Beast in Me) jutustab meigikunstnikust, kes oli 90ndate staaride lemmikjumestaja ja keda peetakse ilumaailma vaieldamatuks kuningaks. Dokumentaalfilm “Bangaologia – Stiiliteadus” (Bangaologia – The Science of Style) teeb aga tiiru peale Aafrikale ning täidab pimedad sügisõhtud meeleolukate rütmide ja värvikirevate stiilinopetega. Muusikalist naudingut pakub ka võimas linateos “Grace Jones” (Grace Jones: Bloodlight & Bami), mis lennutab vaataja särava moeikooni põnevasse sisemaailma ning annab tagatipuks võimaluse nautida Grace Jonesi unustamatuid ja särtsakaid etteasteid laval.

Filmiseansside sissejuhatuste eest kannavad sel aastal hoolt mitmed moeeksperdid, teiste seas Anne Vetik, Aljona Eesmaa, Reet Härmat, Toomas Volkmann ja Kalle Aasamäe.

Piletid ja programm: http://www.poff.ee.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Kaader filmist "Neli tütart".

Kumus näeb Oscari kandidaati

Esimest korda Eestis jõuab Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas ekraanile üks eelmisel aastal enim tähelepanu pälvinud tõsielufilme.

Tuneesia režissööri Kaouther Ben Hania Neli tütart jutustab loo Olfa Hamrounist ja tema neljast tütrest, kellest kaks radikaliseerusid ja ühinesid Islamiriigi sõdalastega. Juhtunu mõistmiseks keritakse ajaratast tagasi, mida tehes avaneb ühe perekonna südantlõhestav lugu täis patriarhaalse ühiskonna paineid ja põlvkondlikke traumasid. Vaatamata süngele teemale on filmi käsitlusviis mänguline ja elurõõmus.

Julgelt dokumentaal- ja mängufilmi väljendusvahendeid kombineeriv linateos tunnistati Cannes’i festivalil parimaks dokumentaalfilmiks, ühtlasi pälvis linateos tänavu aasta parima dokumentaalfilmi Oscari nominatsiooni.

Kolmapäeval, 27. märtsil kell 18.00 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse Lähis-Ida ekspert Kristi Ockba. Uuri lisa kumu.poff.ee. 

Veel sarnaseid artikleid


Filmifestival Valga Hot Shorts otsib lühifilme

Valga Hot Shorts (VHS) on lühifilmide festival, mis keskendub ellu jäämise ja arenemise võimaluste otsingutele ja uurib inimlikkuse võimalikkust meie kiirelt muutuvas maailmas. Festivali põhiprogramm koosneb viiest kassetist, mis lähenevad eri nurkade alt festivali tuumikteemale ehk ellujäämise kunsti väljendus-võimalustele lühifilmides. Täna otsib 28.-30. juuni Valga Kultuurikeskuses toimuv festival oma programmi just sellele teemale keskenduvaid lühifilme. 

Piirilinnas toimuv festival, mis on ka osa Tartu 2024 põhiprogrammist, toob kokku kodumaise ja rahvusvahelise filmikunsti ning püüab mõtestada inimlikke väljakutseid ellujäämise kunstile orienteeritud kaasajas. Neid väljakutseid saab kogeda eri žanreid ja stiile omavahel segavates programmides, mis keskenduvad empaatiale ja uudishimule (programm “Teine, see olen ka mina”), koosolemise tundele (programm “Jagatud rõõm”), keskkonnaga sõbraks saamisele (programm “Maaga sõbrunemine”), omapära väärtustamisele (programm “Maagiline mõtlemine”) ja lihtsalt inimeseks olemisega hakkama saamisele (programm “On okei olla kurb”). Programmi valitud filmid avalikustatakse aprilli lõpus.

Lisaks põhiprogrammile linastub festivali raames ka spetsiaalselt Tartu 2024 kultuuriaastaks valminud rahvusvaheline lühidokumentaalide valik “Ellujäämise kunstid” ning värskelt restaureeritud Andrei Tarkovski juhendamisel sündinud Eesti filmiklassika “Karikakramäng”.

Kuidas saada oma lühifilm VHS programmi? Uuri valgahotshorts.ee.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid