Foto: olivergustav.com

Dramaatiline mees Oliver Gustav

Tuhmhallides toonides seinad, pehmed ja antiiksed jooned, naturaalsed tekstuurid, valguse ja varju maagilisus ning kontrastiks hoolikalt valitud tööd kaasaegsest kuni modernseni. Seda ja veel palju muid nüansse leiab vaataja Oliver Gustavi interjöörides. Skandinaavialik ruum on tema stuudios esindatud täiesti teistsuguses tähenduses.

Oliver Gustavi stuudios ringi vaadates on ilmne, et ta on kirglik kollektsionäär. Erinevalt paljudest teistest ei ole tema tähelepanu mingist kindlast ajajärgust objektidel või ainult mõnel teatud tegijal: ta näeb ilu kõikides ajastutes, eelajaloolisest kuni kaasaegse kunstini. Disaineril on eriline oskus põimida vana ja uut ühtseks, vaid talle omaseks stiiliks. Iga külastajale esitletav ese on paigutatud ruumis olulise detailina. Stuudios leviv aroom ja kostuvad helid lisavad müstilisust veelgi.

Privaatsust hindav sisustusstuudio omanik ja disainer Oliver Gustav on öelnud, et objekt peab teda kuidagi liigutama, tekitama tugeva tunde. Objekti erilisus pole tema jaoks kindlasti seotud rahalise väärtusega. Tema stuudio on Kopenhaagenis tuntud ka selle poolest, et vähemalt pool seal esitletavatest esemetest on hinnasildita ehk „not for sale”.

Gustavil on stuudiod Kopenhaagenis ja New Yorgis. Valida on loomingut sellistelt disaineritelt nagu Vincenzo De Cotiis, Apparatus, Rick Owens, Faye Toogood, Fritz Baumann, Jan Janssen jt. Lisaks esitleb stuudio antiikesemeid ja loomulikult Oliveri enda loomingut – käsitööna valmistatud laudu ja gigantseid linase kangaga kaetud sofasid. Kindlasti tasub nuusutada Mad et Leni naturaalsete õlidega lõhnastatud küünlaid ja koduparfüüme ning kaaluda tõsiselt Michaël Verheydeni seemisnahkse ehtekarbi soetamist.

Disaineri müstilist universumit saab Taanis Kopenhaagenis külastada aadressil Kastelvej 18 või nautida kodulehel olivergustav.com. Soovitame soojalt hoida silma peal ka stuudio Instagrami-kontol @studioolivergustav.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: IKEA

Kas teadsid, et IKEA andis välja spordikollektsiooni?

Kuukene tagasi tõi IKEA turule oma esimese spordikollektsiooni nimega DALJIEN. Tänaseks avastasime meiegi, et mitmed selle kollektsiooni esemed täidavad edukalt nii treeningvahendite kui ka stiilsete ja praktiliste disainielementide funktsiooni. 

19 tootest koosnev DALJIEN kollektsioon on mõeldud igapäevaelus liikumise toetamiseks ja kodus tervislikke harjumusi loomiseks. Inspiratsiooni sai kollektsioon selliste tihedalt asustatud linnade nagu New York, Chicago, London ja Shanghai kodudest. Täpsemalt sellest, et tihtipeale on kodused treeningtooted kohmakad ja ei sobi kodukujundusega. Nii saigi DALJIENi kollektsioon meeldivalt pastelne ja läbimõeldud detailidega, et sulanduda kodude loomulikuks osaks.

Kõnealusest kollektsioonist leiab esemeid alates treeningmattidest stepipingini ning rõngaskujulistest hantlitest massaažipalli ja põlvekaitsmeteni, samuti kevadistes toonides pontšo ja sussid treeningjärgseks lõõgastumiseks. 

Tutvu DALJIEN kollektsiooniga galeriis ning IKEA veebipoes ja esinduses!

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Iittala

Mis toimub Iittalaga?

Möödunud nädalal tabas disainimaailma paras šokk. Põhjanaabrite kaubamärgi Iittala uus loovjuht Janni Vepsäläinen teatas, et Iittala siseneb uude ajastusse ning tugevdab brändi pühendumust kunstilistele uuendustele, disaini tipptasemele ja käsitööpärandile. Seda kõike ka täiesti uue logo ja visuaalse identiteediga.

“Iittalal on nii omapärane lugu. Näen armastatud brändi kui loomingulist universumit, mis loob ja panustab kultuuri ning kutsub oma publikut kogema ja kaasa lööma selle maailma igas puutepunktis, olgu see siis läbi põneva koostöö kunstnike ja kaubamärkidega, ürituste ja näituste, läbi oma jaemüügi- ja brändisisu või disaini kaudu meie kogukonna igapäevaelus,” alustab Janni Vepsäläinen. “Soovime tarbijale pakkuda harjumuspärasest teistsugusemaid ja ootamatumaid kogemusi tugevdades Iittala algupärast identiteeti olla tulevikku vaatav, julge ja eksperimentaalne disainibränd ning võttes samal ajal omaks kaasaegse maailma globaalse konteksti.” Ning teistsuguse ja ootamatu Iittala me kindlasti ka saime.

Uue ajastu lävel otustas Iittala, et on aeg muuta ka brändi visuaalset identiteeti. Selle raames sai tuntud kaubamärk uue logo, mille kujundas graafiline disainer Aleksi Tammi koos tüpograaf Göran Söderströmiga. Oma 140-aastase ajaloo jooksul on Iittala kasutanud mitmeid logosid, mis on peegeldanud erinevate ajastute hõngu, loomingulisi suundi ja tootmisfookuseid. Timo Sarpaneva 1956. aastal i-klaasi kollektsiooni jaoks loodud i-logo laienes aastakümnete jooksul ka teistele kollektsioonidele, kuniks see kuulus punane i-täht võeti kasutusele Iittala logona. Värske logo inspiratsiooniks ongi just Iittala vanemad logod, eriti 1892. aasta oma. Logo ühendatud T-tähed moodustavad ligatuuri, mille juured ulatuvad Iittala ajalukku ning asutamisaasta 1881 kasutamine teeb kummarduse kaubamärgi rikkalikule ajaloole ja klaasivalmistamise traditsioonidele. Uus logo keskendub esteetilise tasakaalu saavutamiseks A-tähele, mida hakatakse kasutama erinevates kontekstides ja materjalides, sealhulgas tootemärgistuses. Seega, paraku, kaovad järk järgult toodetelt i-tähega kleebised. Miks aga kollane? “Logo erkkollane taustavärv on inspireeritud kuumalt helendavast sulaklaasist,” selgitasid selle loojad.

Olgu lisatud, et Iittala uus ajastu laieneb ka jaekaubandusse: esimesena läbib muutuse Iittala esinduskauplus Helsingis ning seejärel kõik teised müügikohad.

Kes on Janni Vepsäläinen?

Janni Vepsäläinen nimetati Iittala loovjuhiks 2023. aastal. Sellest ajast alates on ta suunanud kaubamärki uude ja julgesse ajastusse. Oma bakalaureusekraadi omandas Vepsäläinen Lahti Ülikoolis ja magistrikraadi Londoni Kuninglikus Kunstide Akadeemias. Varasemalt on ta töötanud selliste tuntud brändidega nagu JW Anderson, Givenchy, Alexander McQueen, Simone Rocha ja The Row. Enne Iittala loovjuhi rolli ja kodumaale naasmist töötas ta Londonis JW Andersoni kudumite vanemdisainerina.

Vepsäläinen on pälvinud mitmeid auhindu, sealhulgas Loro Piana auhinna aasta parima kudumikollektsiooni eest ja tunnustuse Ameerika moedisainerite nõukogult. Naise looming on olnud osa ka Londoni moe- ja tekstiilimuuseumi näitusest “Knitwear Chanel to Westwood”. Tema viimane tunnustus tuli Londoni Victoria ja Alberti muuseumist, kus esitleti tema JW Andersoni kardigani. Harry Stylesi seljas olnud kardiganist sai pandeemia ajal sensatsioon, mis inspireeris tuhandeid inimesi ka enda versiooni kuulsast kardiganist kuduma.

Täna tegutseb Helsingis resideeruv Vepsäläinen oma ateljees Fiskarsi Grupi peakontoris Keilaniemis ning ka Iittala külas asuvas klaasitehases.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid